Odstartoval 20. března a přes léto se svou fenkou Emmou obešel hranice s Lucemburskem, Belgií, Nizozemskem, Dánskem, Polskem a částí Česka. Cílem jeho 144. etapy byl Mitterfirmiansreut v okrese Freyung. (Na snímku ho v cíli etapy vítá majitelka hotelu Sportalm Beate Blöchlová.) Druhý den mířil na Philippsreut a Haidmühle. V listopadu se chce vrátit domů – po zhruba čtyřech tisících kilometrů, napsal deník PNP. O svých zážitcíchSchmitt informuje denně na www.ferwege.de/regionen.

Vlek jim „zareznul“

Lyžařský vlek ve Freistadtu loni nebyl v provozu a letos to prý vypadá také špatně – provozovateli chybí kapitál k naléhavým opravám zařízení, napsal deník OÖN. Bylo by prý třeba jednorázové dotace asi 300 000 eur. Ze strany města to podle listu nelze očekávat. „Stojíme za vlekem, ale finančně nemůže obec nikterak přispět,“ řekl starosta Christian Jachs. „Musíme se soustředit na základní výdaje města.“ Provozovatelé vyjednávají s potenciálními investory, ale do začátku zimy prý už zbývá málo času. Kooperaci „radou“, jak navázat dobrou spolupráci s bankami a dalšími subjekty, nabízí společnost provozující sedačkovou lanovku v Bad Leonfeldenu. Freistadtská sjezdovka je dlouhá 500 metrů a má umělé osvětlení a sněhová děla. Zdejší vlek je už 35 let starý.

Berou holubům vejce

Dolnobavorské město Deggendorf chce okopírovat würzburgský příklad, jak snížit populaci holubů v centru. Ve Würzburgu zřídili už v roce 1980 v městských budovách hnízdiště, v nichž nahrazují holubí vejce atrapami ze sádry. „V uplynulých třiceti letech vyměnili nejméně 10 000 vajec,“ napsal deník PNP. Projekt má posoudit v říjnu správní výbor města.