„Nepřetržitě se v Krajinské střídali v hodinových intervalech státní policisté i strážníci. Což ale není zase tak ideální stav,“ řekl včera po schůzce s hejtmanem Jiřím Zimolou a krajským policejním ředitelem Radomírem Heřmanem primátor Českých Budějovic Juraj Thoma. „Budeme teď ulici o víkendech monitorovat, ale je jasné, že se může vandalismus projevit úplně někde jinde. A jak říkal pan ředitel Heřman, není možné, aby stál policista na každém rohu,“ dodal Thoma.


Podle Zimoly by se koordinační schůzky měly opakovat a budou se zde řešit bezpečnostní otázky v celém kraji.


„Snažil jsem se získat informace před nadcházejícími prázdninami, proto jsme se bavili o bezpečnosti, dopravní situaci či o technoparty. Zatím nemáme žádné informace, že by se tu něco mělo konat,“ tvrdí jihočeský hejtman. „Projednávali jsme také otázku extremismu. Situace v jižních Čechách není sice nijak kritická, ale rozhodně nesmíme usnout na vavřínech,“ doplnil Zimola.


I když podle ředitele krajské policejní správy Radomíra Heřmana kriminalita na jihu Čech klesá, je třeba optimismus trochu krotit.


„Hlavně proto, že léto je pro nás vždy těžší. Do jižních Čech jezdí spousta lidí, cizinců a s nimi sem jedou i zloději,“ zmínil Heřman. „Samozřejmě, že jsou už připravena opatření na konec školního roku, což ale bývá každoročně. Pokud se bavíme čistě o prázdninách, tak zejména zazaznamenáváme krádeže ve stanech, krádeže kol, vykrádání věcí ponechaných v autě, klasické krádeže vozidel anebo řešíme vykrádané byty,“ upozornil Heřman.


Kromě jiného se také hejtman společně s policejním ředitelem a primátorem bavili o dopravní situaci. Z této debaty vyplynulo, kde a za jakých podmínek by měla dopravní policie řešit přestupky motoristů.