Řádění opilé mládeže zde totiž začíná přerůstat únosnou mez. A proto došla trpělivost i Sdružení majitelů domů, kteří vyžadují po radnici okamžitě zavést nějaká opatření.

„Je pravda, že se tu o víkendech moc nevyspíme, to je šílený randál, jak lidé chodí z Krajinské 27. Pořád do něčeho třískají a my máme neustále pomočený vchod do domu,“ zlobí se Kateřina Hubená. „Ale policajty tu v noci neuvidíte, jen ve dne. To ještě dávají pokuty,“ dodává.

Sedmadvacítka

A jeden ze členů sdružení Karel Pražák dává obyvatelům jenom za pravdu. „Hlavně tu dělají největší problémy lidé, co chodí z Krajinské 27. Dochází zde k poškozování objektů. O víkendu se ulice promění ve smetiště. A policie je absolutně nečinná,“ míní Pražák. „Ano, v souvislosti s otevřením tohoto klubu se zde nebývale rozšířil vandalismus. Proto jsme napsali panu primátorovi petici, kterou podepsali i zdejší obyvatelé, aby v ulici umístilo město kamery. Věříme, že město vyjde našemu požadavku vstříc,“ doplnila Pražáka Volfová, další členka sdružení.

Po nedávných incidentech v Krajinské se opravdu zdá, že by město mohlo kamery do Krajinské pořídit. Už se o tom jednalo i na radě města. „Teď se Krajinská dostala určitě do popředí v seznamu naléhavých míst,“ míní náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Kamery samotné ale bezpečnost nezaručí. „Za poslední dobu tady byly například opakovaně zničené výlohy, rozkopané odpadkové koše a vylámané dopravní značky,“ popisuje realitu primátor s tím, že pěší hlídky městských strážníků v součinnosti se státní policií se budou této lokalitě velmi intenzivně věnovat. Kontroly a zvýšený dohled zesílí vždy během víkendů.

Také radnice domluvila s úklidovou firmou .A.S.A., že bude ulici uklízet mimo harmonogram také v sobotu.

Spíše parkoviště

Dalším velkým problémem Krajinské je, že si z ní hodně řidičů dělá parkoviště. Ač je to pěší zóna, kde auto bez povolení nesmí ani projet. „Zde jezdí všichni na černo a policisté je někdy i pouštějí místo aby je zastavovali,“ kroutí hlavou Pražák.

Podle radnice ale tento neutěšený stav vyřeší až rekonstrukce Krajinské.