Ondřej Sarvaš, student Střední průmyslové školy stavební v Resslově ulici, dostal při zvolení králem majálesu symbolický klíč od města a primátor Juraj Thoma mu při té příležitosti přislíbil na jeden den spoluvládu nad městem.

Krále majálesu proto ve čtvrtek čekal kompletní denní program po boku primátora. „Na ten den se celkově těším,“ řekl krátce po půl desáté Sarvaš při tiskové konferenci k výsledkům jednání rady města.

Při tiskovce také dostal sympatický mladík příležitost promluvit k novinářům. Poreferoval o rozhodnutí rady města ohledně VK Jihostroj. „Rada města schválila odměnu pro volejbalový klub za mimořádnou reprezentaci města v hodnotě jeden milion korun,“ zprostředkoval jeden z výsledků jednání radních Sarvaš a po kratinké odmlce směrem k číhajícím diktafonům a poznámkovým blokům bezelstně dodal: „To je asi tak všecko,“ a ukončil tak svůj vstup do besedy.

Volejbalovou zprávu si vybral student, protože mu její obsah byl blízký. „Domlouvali jsme se s panem primátorem, co bych mohl říct, abych tu jen tak neseděl,“ uvedl později Sarvaš pro Deník ke „svému“ bodu.

Fotbalista

Volejbal král majálesu sleduje, ale hraje jen rekreačně. Závodně nastupuje na fotbalovém hřišti ve Čtyřech Dvorech jako strážce branky. „Zatím mám dojem výborný. Překvapila mě tisková konference. Ta témata, že mi byla blízká,“ zmínil k prvním zkušenostem z radnice Sarvaš.

Ohledně nadcházejícího programu prohlásil, že se těší na návštěvu městských pohřebních služeb. „Jsem zvědavý, jak to tam bude probíhat,“ řekl šestnáctiletý studet prvního ročníku stavební průmyslovky.

Závěr programu mladého studenta na radnici měl sportovní ladění. „Za chvíli jedeme na setkání s volejbalisty,“ svěřil se krátce před čtvrtou hodinou Sarvaš, který se netajil tím, že se na potřesení rukou s českými mistry těší. Zároveň jim mohl oznámit dobrou zprávu, kterou směrem k úspěšnému celku vyslala rada města, kterou ale ještě musí potvrdit zastupitelé.

A jestli by se za čas chtěl mladý muž na radnici vrátit, třeba sám ve funkci primátora? „No, tak určitě by to bylo hezké, ale nevím, jestli bych to zvládnul,“ konstatoval upřímně Ondřej Sarvaš.