Ve středu 4. října v osm ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o králíkovi pobíhajícím u dětského hřiště v ulici J. Opletala. Strážníci speciálně vyškolení k odchytu zvířat ale při pátrání po uprchlíkovi zjistili, že se jich na místě probíhá víc. Mluvčí strážníků Věra Školková uvedla, že nakonec odchytili tři králíky a jedno morče. „Strážníkům se na místě nepodařilo zjistit majitele zvířat, proto je převezli do péče hlubocké zoo,“ uvedla mluvčí.

Tento případ ale nebyl v posledních dvou dnech jediný. Ve středu brzy ráno budějovičtí strážníci zachraňovali srnu zmateně pobíhající v oploceném areálu na Husově třídě. Nakonec se ji podařilo nasměrovat do volné přírody.

Českobudějovická pobočka Českého hydrometeorologického ústavu. Ilustrační foto.
V úterý na jihu Čech padaly teplotní rekordy. Jen málo chybělo k tropickému dni

O den dříve řešili odchytáři městské policie stádo krav, které se pohybovalo na silnici mezi Zavadilkou a Haklovými Dvory. „V době příjezdu strážníků již byl na místě jejich majitel, který zjistil poškozený ohradník,“ dodala mluvčí s tím, že zvířata zahnal zpět a zajistil je proti dalšímu útěku.

Den završil nález želvy u rybníka v Suchém Vrbném. Strážníci na místě odchytili želvu nádhernou, kterou převezli rovněž do hlubocké zoo.

Želva nádherná nalezená u rybníka v Suchém Vrbném.Želva nádherná nalezená u rybníka v Suchém Vrbném.Zdroj: Městská policie České Budějovice