„Koledníci vybírají na podporu pacientů v budějovické nemocnici, seniorů, cizinců, na volnočasové aktivity a doučování nebo na letní tábor pro děti," vypočítává Nikola Erhartová z Dobrovolnického centra Diecézní charity České Budějovice.

„Máme připraveno do konce týdne několik skupinek dětí s dospělými vedoucími, které koledují v Rožnově, na Borku a Hrdějovicích," dodává Nikola Erhartová.

V pondělí odpoledne se do ulic v Rožnově vydaly desetiletá Jitka Kerekaničová, vysokoškolská studentka Marie Dzurová z Aše i dobrovolnice charity Zdeňka Šlapanská. Během půldruhé hodiny zazvonily na desítky zvonků 
v ulicích Papírenská, Boletická, Purkyňova, Preslova i Boženy Němcové.

„Hned v prvním domě jsme uspěly, což je vždy dobré znamení," radovala se Zdeňka Šlapanská, která během tří let koledovala asi osmkrát. „Pro děti ve skupinkách je dobré i užitečné, když zjistí, že peníze na charitní projekty nejsou zadarmo," dodává. Černá vzadu Jitka byla spokojená. „Moc se mi líbilo, hlavně že jsem si zazpívala," zdůraznila po akci důležitost koledy školačka, létající od zvonku ke zvonku.„Líbilo se nám, že jsme dostávaly i sladkosti," přiznaly večer v dobrovolnickém centru další královny Karolína a Sandra Horynovy. „Lidé byli hodní," dodal páťák Jakub Hejna a předškolák Jiřík s plnou pusou čokolády souhlasil.