Podle koordinátorky projektu Enviroskop Barbory Šímové tento web doprovází mobilní aplikace Enviroskop a stránka na nejvyužívanější sociální síti, která svým fanouškům nabízí aktuální informace a tipy na výlety.

„Enviroskop je první český průvodce „zelenou“ turistikou. Jedná se o stejnojmenné webové stránky a volně stažitelnou mobilní aplikaci, kde zájemci o šetrné formy cestování najdou 400 neokoukaných výletních lokalit. Tak rozsáhlou databázi výletů připravilo několik desítek mapovatelů z řad členských organizací spolku Krasec,“ uvedla Barbora Šímová.

Doplnila, že lidé zde najdou například cíle týkající se přírodního dědictví a environmentálních témat jako: aleje a studánky, přírodní zahrady, geologické nebo botanické lokality, místa pro birdwatching, možnosti přírodního koupání, různé typy stezek včetně questingových či zážitkových, environmentální atrakce pro děti a další.

Návštěvníci stránek si mohou podle Barbory Šímové založit svůj profil „Můj Enviroskop, což umožňuje vedení deníčku oblíbených či již navštívených lokalit nebo plánování vlastní výletní trasy,“ dodala koordinátorka projektu Enviroskop Barbora Šímová.

https://www.krasec.cz/