Nabídla mu třešně, které odmítl. Na první pohled se jí tehdy moc nezalíbil. Seznámili se pak později při vystupování v kostele. On hrál na housle, ona zpívala ve sboru.

Diamantová svatba

Padli si do oka a po přibližně půlroční známosti se vzali. Ve středu 23. prosince tomu bylo právě šedesát let. Manželé Alfréd (84) a Zdenka (83) Kindlerovi tak mohli v plném zdraví oslavit ve svém domě na Včelné diamantovou svatbu. Jejich vztah je na první pohled velmi harmonický. Alfréd tráví hodně času ve svém ateliéru a jeho manželka mu mezitím doma vytváří maximálně pohodlné zázemí. „Nikdy jsme se moc nehádali. Manžel mě nikdy neuhodil ani vůči mně nepoužil sprosté slovo,“ usmívá se Zdenka.

Narodila se v bývalé Jugoslávii, dnešní Černé Hoře. V deseti letech se přistěhovala s maminkou, sestrou a babičkou do Podkrkonoší. Pracovala zde v textilním závodu a jako telefonistka na úřadě. Později si udělala kosmetickou školu ve Zlíně.

Alfréd Kindler se narodil jako jedno ze sedmi sourozenců na zámku v obci Staré Buky u Nové Paky. Jeho dědeček zde dělal kočího a babička vychovatelku. „Jako malý jsem si hrál se skutečnými princeznami,“ vzpomíná Alfréd Kindler. Vyučil se litografem a dlouhá léta působil jako textilní návrhář. Dnes je to jeden z nejvýznamnějších jihočeských malířů. Kindlerovi, kteří mají syna Milana, si prožili i velmi těžké období, které vlastně stálo za jejich příchodem na jih Čech.

Začátkem 80. let se Alfréd Kindler potýkal s vážným onemocněním a lékaři mu nedávali příliš šancí na přežití. Po jeho zázračně úspěšné operaci se přestěhovali z Hořic v Podkrkonoší do Hůr a od roku 1988 žijí na Včelné.

Společnost jim doma dělají dva psi, Clea a Bonnie. „Přestože jsme zažili i bídu, byl a je ten život krásný,“ shodují se oba sympatičtí manželé.