Na českobudějovickém sídlišti Vltava začala obnova a rozšíření dětského hřiště v ulici Františka Ondříčka nedaleko mateřské školy. „Podnět k realizaci vzešel z projektu participativního rozpočtu. Moderní herní sestavy, na kterých se děti pořádně vydovádí a užijí jsou z udržitelných materiálů a dají se tedy recyklovat. Dodavatelem je česká společnost GARTENSTA PLUS s.r.o. Na místě vznikne také klidová zóna pro rodiče a budou tam osazeny i nové lavičky,“ říká vedoucí odboru správa veřejných statků Tomáš Kubeš s tím, že nový herní plácek za více než 2 miliony korun bude všem návštěvníkům k dispozici od konce července.

Stipendia mohou získat středoškoláci a vysokoškoláci, kteří mají v Českých Budějovicích trvalé bydliště nebo tady studují. Vztahují se také na studenty žijící v nepříznivých sociálních podmínkách i na ty, kteří významně vybočují svým přístupem ke studiu a mají úspěchy v republikových a mezinárodních soutěžích. „Oceněn ale může být i významný vědecký počin v rámci vysoké školy,“ zmínila tisková mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. Na výdaje každoročně přispívá statutární město a významní sponzoři z místních firem. Nadace může pro příští školní rok poskytnout celkovou částku kolem 400 000 korun. Stažení přihlášky a další náležitosti je k dispozici na https://www.c-budejovice.cz/nadace-pro-podporu-vzdelavani-vedy nebo je možné informace získat na magistrátu.

Kabelkový veletrh 2022 v obchodním centru IGY v Českých Budějovicích.
Kabelky budou pomáhat i letos, zapojte se také. Veletrh se chystá na 13. září

Rekonstrukce pokračuje

Druhou etapou pokračuje rekonstrukce ulice Na Děkanských polích u Nového Roudného. Práce, které si vyžádají od 10. července do 31. října 2023 úplnou uzavírku, zahrnují výměnu stávajícího vodovodního řadu, rekonstrukci plynovodního potrubí, překládky sítí NN, VN, obnovu veřejného osvětlení, komunikací a chodníků. Celková investice představuje 25 milionů korun. Průchodnost obyvatel, vjezd vozidlům HZS a záchranné služby bude po celou dobu stavby umožněno. Svoz komunálního odpadu zajistí zhotovitel stavby ve spolupráci s firmou FCC. Svozové dny se nemění. Stavbu provádí firma AKORD spol. s r.o.

Nové Edukační a hospodářské zázemí v podobě stylové dřevostavby získala zřícenina gotického hradu Karlův Hrádek na levém břehu Vltavy mezi Hlubokou a Purkarcem. Podle Lucie Jozové, členky spolku KARLŮV HRÁDEK, se do záchrany zříceniny hradu, který založil císař Karel IV. zřejmě jako sídlo uvažovaného purkrabství, v roce 2018 pustila radnice v Hluboké nad Vltavou. Vzniklo také občanské sdružení, které ve spolupráci s archeology, historiky a geofyziky zahájilo výzkum a postupnou revitalizaci chátrajícího hrádku. Dnes je hrádek cílem turistů, kteří se k němu dostanou pěšky, na kole či lodí po Vltavě. Probíhá tu systematický archeologický výzkum, řada historických workshopů, kulturních a společenských akcí a na letos je připraveno i několik kulturních akcí.