Od 9. do 11. května se v Českém Krumlově, v Českých Budějovicích a na zámku Hluboká nad Vltavou uskuteční další akce Czech Hero Ride 2014. Veteránská Rallye Křivonoska se ponese v rytmu jazzu a diváci se mohou těšit nejen na 44. ročník tradičního závodu veteránských automobilů, ale také na řadu doprovodných akcí na zajímavých místech po trase závodu.

Veteránská Rallye Křivonoska je zasvěcena určité době, tématu a slavné motoristické značce v tomto případě značce vozů Walter Junior a známé literární postavě vojáka Švejka. „Jednotlivé rallye mají vždy hlavní téma postavené na příběhu konkrétního automobilu a jedné osobnosti. Konkrétní vůz a osoba jsou většinou úzce spjatí s regionem, ve kterém se akce děje," uvedl Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism.

„V jihočeském regionu si připomeneme humor a události kolem Josefa Švejka, jehož svět nám dnes přijde těžko uvěřitelný. Jinak tomu ale možná bylo v dobách, kdy se po závodních okruzích proháněli mladí a blazeovaní gentlemani na vozech Walter Junior."

Vznik projektu Czech Hero Ride iniciovala loni agentura CzechTourism s cílem vytvořit prestižní mezinárodní projekt, který prochází napříč různými lokalitami, přispívá k rozvoji regionální turistiky a zvyšuje atraktivitu veteránských závodů nejen pro diváky, ale i pro samotné účastníky.