Náměstek primátora Ivo Moravec uvedl, že veřejné komunikace se kropí dle potřeby, což závisí na teplotních podmínkách prašnosti a znečištění komunikací. „Sledujeme také vývoj počasí a jeho předpověď. V letním období jsou ulice ve městě rozpálené a tvoří se na nich mnohem více prachu. Podle plánu letní údržby komunikací vyjíždí do ulic kropící vozy, pokud teplota překročí 25 stupňů Celsia, aby vzduch zvlhčily a pročistily,“ shrnul Ivo Moravec.

Do kropicích vozů se vejde 6 až 7000 litrů vody. „V Českých Budějovicích máme dvě trasy kropení a vozy vyjíždějí do ulic většinou od jedenácti hodin a dále pak znovu v odpoledních hodinách,“ uvedl náměstek.

Ilustrační foto
Rekordy. Budějovice ve středu naměřily 35,1

Náklady na kropení hradí město. Vloni toto zavlažování vyšlo za měsíc červenec a srpen přes milion korun.

V těchto dnech zaznamenávají také záchranáři nárůst výjezdů. Petra Kafková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje potvrdila, že nyní dochází k četnějším dopravním nehodám.

„Řidiči jsou unavenější, snižuje se pozornost a jsou agresivnější. Častěji dochází ke střetům automobilů. Další skupinou jsou kardiaci, astmatici a starší občané, kteří mají problém dodržovat pitný režim a častěji u nich dochází ke zhoršení zdravotního stavu a kolapsu. Pokud vedra trvají delší dobu, tak v poledních a odpoledních hodinách dochází ke kolapsu i u mladých lidí,“ doplnila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

U Děbolína na Jindřichohradecku narazila dodávka do stromu. Spolujezdkyně na místě zemřela.
Náraz do stromu u Jindřichova Hradce skončil smrtelným zraněním spolujezdkyně