Samo město České Budějovice vlastní podle náměstka primátora Petra Podholy čtyři úkryty s celkovou kapacitou asi 2700 osob.
V areálu na Okružní ulici, který je pronajat za symbolickou jednu korunu Městské charitě, je kapacita 340 osob. Charitou je využíván jako sklad a jako prostor pro práci s nepřizpůsobivými občany. Ve Vodní ulici je další objekt pronajat jako zkušebna divadla a hudebních skupin a má kapacitu 430 osob.
Největší úkryt je v ZŠ Máj II. „Tento úkryt s kapacitou 1250 osob je udržován zaměstnanci školy a jsou zde prováděny zkoušky technologií včetně instalované motorgenerátoru pro výrobu elektrického proudu,“ říká Petr Podhola. V areálu Dopravního podniku v Horní ulici je potom další kryt využívaný kroužkem pro mládež jako sportovní střelnice vzduchovek.
Město v minulých letech žádné své kryty neprodalo. Některé další ale ve městě vlastní třeba právnické či fyzické osoby.
Podle kapitánky Kamily Mráčkové z oddělení ochrany obyvatelstva je nyní na území Českých Budějovic jako obce s rozšířenou působností v evidenci úkrytového fondu 9 stálých úkrytů aktivních a 13 úkrytů vyřazených. S celkovou kapacitou přibližně 5000 ukrývaných osob. Výstavba krytů na Českobudějovicku probíhala v letech 1950 – 1997. Do roku 1989 bylo postaveno 17 krytů a jejich kapacita byla asi 3500 ukrývaných osob.
Další kryty v okrese vznikly na území Týna nad Vltavou jako obce s rozšířenou působností. Jeden úkryt ve městě (ZŠ Hlinecká, kapacita 600 ukrývaných) a další čtyři úkryty v Jaderné elektrárně Temelín, pro potřebu zaměstnanců elektrárny, jejichž majitelem je společnost ČEZ a.s.