Od 3. července do počátku října přivítalo bludiště na Farské louce za kostelem 2,5 tisíce dospělých a tři tisíce dětí.

„Nevěděli jsme, co máme čekat. Byla to úplná novinka, ale určitě jsme spokojeni,“ uvedla k premiéře atrakce Marie Verboon Filipová za autory nápadu. Návštěvníci se mohli bavit v jednom velkém a dvou malých bludištích v kukuřičném poli.

„Populární byly noci pochodní,“ zmínila Filipová k novince, která byla jako noční putování labyrintem zavedena až od září. V příštím roce by měly být noci pochodní rozšířeny i na pátek. Letos se noční putování konala jen v sobotu.

„V létě jsem tam jednou byl, líbilo se mi to. Hlavně jak jsme hledali vlajky a paňáčky,“ komentoval v úterý zpestření rudolfovské nabídky pro volný čas desetiletý Dominik Špiroch.

Některé možné zájemce však odrazovalo stokorunové vstupné. Pro příští rok se tedy chystá také rodinná varianta vstupného. „Uvažujeme o rodinném vstupném. Ale labyrint nebyl jen jedno bludiště v kukuřičném poli. K dispozici bylo jedno velké a dvě malá bludiště a další atrakce,“ zdůraznila Filipová.

Návštěvníci mohli luštit kvízy, hrát stolní hry nebo si vylézt na věž ze slámy, pro menší děti bylo k dispozici i pískoviště. Účastnit se mohl každý, kdo chtěl, i jednorázových akcí. „Každý měsíc jsme losovali výherce naší soutěže,“ připomněla další nabídku Filipová.

Poslední letošní akcí v labyrintu bylo kukláskobraní o minulém víkendu, ale už se chystá příští sezona.

„Labyrint plánujeme také na příští rok. Chceme vytvořit ještě větší bludiště a nabídnout návštěvníkům více zábavy – například prolézačku pro děti, více hádanek, kvízů a soutěží,“ uvedla Filipová.