To vše na Kateřinu Trávníčkovou z Dobré Vody u Českých Budějovic okamžitě prozradí, že pochází z labužnické rodiny, která nedá dopustit na poctivé maso. Její partner navíc pracuje v řeznictví, a tak  šestadvacetiletá Kateřina připravuje každý den večeři z nejlépe vybraných kousků. Nebojí se změn a  ráda experimentuje s novými chutěmi.

V kulinářské soutěži Deníku Jaro na talíři zvítězila mladá maminka se svým receptem na jarní kůzlečí roládu. a postoupila s ním do národního kola. Kateřina prozradila, že je to tradiční jarní jídlo, které se u nich v rodině vaří už několik generací. „Kůzle u nás děláme na Velikonoce a je pro nás symbolem jara," vysvětluje Kateřina Trávníčková. V normálním obchodě se kůzlečí maso sehnat nedá, a proto ho kupuje přes inzerát od chovatelů nebo ještě v živé podobě na trhu.

Čarovat u plotny je Kateřininou vášní. „Vařím pořád a nejradši pro velké množství lidí," směje se kuchařka. Vzácností u nich na stole není zvěřina, ryby, mořské plody a dokonce ani pštros. Maso na talíři nejradši doplňuje zeleninou a lehkou přílohou.

Svůj um předvede Kateřina příští pátek a sobotu v národním finále v Praze, kde musí svůj recept uvařit. V jihočeském kole pro ni hlasovala, jak Kateřina sama poznamenala „celá Dobrá Voda", do superfinále ji mohou podpořit všichni Jihočeši. Své body ji můžete odevzdat na hlasovacích lístcích v tištěném vydání Deníku nebo pro ni můžete hlasovat na webových stránkách www.denik.cz.