Jak informoval policejní mluvčí Jiří Matzner, policisté v současnosti jako jindy vyjíždějí k dopravním nehodám, rodinným hádkám, krádežím, ale také k lidským příběhům, které by filmový režisér nevymyslel. "O některé z posledních dnů jsme se rozhodli podělit a snad tím narušit to každodenní množství špatných zpráv," vysvětlil.

Jelen sabotér honu

Tento pátek zažil starší myslivec naprosto neuvěřitelnou historku. Začalo to obyčejně. Během honu v obvodu lesní správy Horní Planá ztratil v lese svoji opakovací kulovnici ráže 22 Hornet. Tuto mimořádnou událost z pohledu zákona o zbraních a střelivu musí hlásit policii. "Občas se to stává, například střelec položí zbraň na střechu vozidla a odjede, policisté následně sepíší protokol a také po ztracené zbrani vyhlásí pátrání," zmínil Jiří Matzner.

Teď to však bylo jiné, muži s kulovnicí totiž utekl hbitý jelen. Jak k tomu došlo? "Několik myslivců postupovalo lesem, když v jednom okamžiku pes vyplašil jelena. Ten se zvedl a vyřítil se přímo proti myslivci. Proběhl kolem něho a parohem mu roztrhl levý rukáv bundy. Kulovnice, kterou měl zavěšenou naštěstí bez nábojů a zásobníku na levém rameni, se svezla jelenovi na paroží a i s jelenem zmizela," popsal páteční netradiční hon.

Jeho kolega jelena stále se zavěšenou zbraní na paroží spatřil ještě asi o kilometr dál od místa krádeže. "Myslivci samozřejmě prohledali les, ale zbraň nenašli. A tak okradenému hajnému nezbylo, nežli všechno oznámit policistům," dodal, že pokud by kulovnici někdo našel, je povinen nález oznámit na linku 158 a zbraň odevzdat na nejbližší policejní stanici.

Porodnice. Ilustrační foto.
V budějovické porodnici přišlo za minulý měsíc na svět přes dvě stě miminek

Zamotal mu hlavu

Další nemálo podivný případ řešili policisté také v pátek na Kaplicku. V odpoledních hodinách podle Jiřího Matznera na linku 158 oznámil jeden muž, že neví, kde je a potřebuje zachránit. Nemůže mluvit ani chodit a nachází se zřejmě v nějaké chatě. "Pak ještě zmínil nějakého Karla. Celé to znělo jako únos nebo něco podobného. Muž si také nepamatoval, jak se do chaty dostal," přiblížil další páteční bojovku.

Policisté začali tedy pátrat, kde by muž mohl být a zda skutečně není obětí trestného činu. "Chatu i muže jsme našli u Malont. Rozuzlení bylo nakonec zcela obyčejné. Muž u kamaráda na chatě vypil tolik rumu, že mu přivodil bezmála komatický stav a po probuzení se tak ocitl na jiné planetě," sdělil s úsměvem.

Přírodě neporučíš

Při posledním neobvyklém případu vyrazili policisté na dámské záchodky do jednoho z obchodních domů ve Čtyřech Dvorech v Českých Budějovicích. Na linku policie 158 volala žena, že společně s dalšími zamkla na dámské toaletě muže, který tam ženy určitě okukoval. "Policisté tak vyrazili na místo, kde ho z kabinky vysvobodili. Ten vysvětlil, že opravdu nutně potřeboval použít kabinku, ale na pánech bylo obsazeno. Tak zariskoval a navštívil dámy," upřesnil Jiří Matzner.

Ženy, které měl muž údajně sledovat, ani ty, které muže zamkly, se již na místě nezdržely, a tak policisté muži jeho verzi nevyvraceli. "Vytrestán byl nakonec sám dostatečně," uvedl závěrem.