Tak vypadá kurz základních dovedností práce s PC, který pro ženy s dětmi a na mateřské dovolené pořádá obecně prospěšná společnost Attavena z Českých Budějovic. Kurz se koná v nových výukových prostorách zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou, děti studujících maminek tudíž za zábavou nemají daleko.


„Maminek je na kurzu dvanáct. Učí se hlavně základy Wordu, Excelu, systému Windows a práce na internetu – aby se tam uměly pohybovat, dokázaly pracovat s e–mailem, stahovat obrázky, texty, zkrátka běžná kancelářská činnost,“ popsala asistentka při výuce Romana Vlčková. Na bezplatný čtyřicetihodinový kurz se hlubocké mamky scházejí dvakrát týdně dopoledne, na závěr je čeká test, po jehož úspěšném absolvování dostanou osvědčení. Nyní jsou v polovině.


„Já jsem úplný začátečník, teď jsem koupila domů počítač, ale neumím na něm pracovat, tak jsem začala chodit na kurz. Myslím, že po mateřské pak najdu snáz uplatnění. Je to velice příjemné, protože jsem tu mezi kamarádkami a máme zajištěno hlídání pro naše děti,“ svěřila se účastnice kurzu Pavlína Nováková.


O děti je v době kurzu dobře postaráno. „Je to fajn, jsme tři chůvy na deset dětí. Děti jsou maličké, přebalujeme je, krmíme, hrajeme si, zpíváme. Zvládají to dobře, jsou moc hodné a nikdo nepláče,“ dodala jedna z chův Hana Truhlářová.