Úspěchy s prací na počítači sklidily už také maminky z Jílovic, kde se v uplynulých třech měsících kurz konal z iniciativy místního Komunitního a mateřského centra. V minulém týdnu ženy úspěšně složily testy a získaly osvědčení o rekvalifikaci.

„Chodilo nás jedenáct a všechny jsme prošly, dokonce jsme měly devadesátipětiprocentní úspěšnost,“ řekla členka Komunitního a mateřského centra a zároveň úspěšná absolventka kurzu Magdaléna Chytrová.

„Pojaly jsme to zodpovědně a bavilo nás to. Byl to pro nás velký přínos,“ dodala Chytrová s tím, že některé mamky se začaly zajímat i o pokračovací kurz.

Se svými svěřenkyněmi byla spokojena i lektorka kurzu Lenka Brázdová. „Během lekcí se samy ptaly i na věci rozšiřující. Řešily problémy, se kterými se setkaly během opakování látky doma, zajímalo je stahování programů do vlastního počítače a další věci,“ potvrdila zájem jílovických maminek Brázdová.

Kurzy, které jsou akreditovány ministerstvem školství, pořádá po celých jižních Čechách obecně prospěšná společnost Attavena z Českých Budějovic v rámci projektu O sto myš.

Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Kurzy jsou proto pro účastnice bezplatné.