O další kus pokročila stavba dálnice D3 u Českých Budějovic. V Novohradské ulici, na hranici katastru města, se připravuje pro dálnici mimoúrovňová křižovatka a kvůli tomu se nyní bude rekonstruovat část výpadovky z jihočeské metropole. Provoz je podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic ČR Jana Rýdla umožněn jen kyvadlově a řízen je semafory. Řidiči by proto měli počítat s možným zpožděním. Akce, při které bude v rámci stavby dálnice D3 položen nový povrch, by měla trvat od 24. listopadu 2021 asi dva týdny.

Na cestě z Českých Budějovic do Nových Hradů trvá v Trhových Svinech uzavírka Trocnovské silnice na hlavním silničním tahu. Společná akce Jihočeského kraje a města za necelých 28 milionů korun bez DPH má termín ukončení 18. prosince 2021. Mohla by ale v úseku na Žižkově náměstí hotova dříve. Vedle vozovky se rekonstruují také některé inženýrské sítě nebo chodníky. Nadále pak není průjezdný Trocnov kvůli stavbě nového mostu přes železnici.

Husova je volná

V Českých Budějovicích ale byla už o víkendu ukončena uzavírka Husovy ulice v Českém Vrbném. Takže od pondělí 22. listopadu 2021 je opravený úsek opět průjezdný. V Českých Budějovicích ale trvají dopravní omezení na mostu u Českého Vrbného, kde se kříží dopravní tahy na Písek a na Týn nad Vltavou. Je zde snížena rychlost a snížen počet průjezdných pruhů. V jihočeské metropoli ale byla na čas zimních měsíců přerušena uzavírka Plavské ulice, kterou se vyjíždí z města směrem na Roudné či Římov. Práce na rekonstrukci Plavské pro město a kraj budou dokončeny v roce 2022 na jaře a začátkem léta. Pokračují ale uzavírky ulice U Malše, která má vliv i na provoz u polikliniky EUC a také je uzavřena nedaleká Šumavský ulice. Obě ulice se rekonstruují.