Prát se začaly dvě malé děti na dětském hřišti. Do sporu se vložily dospělá sestra a matka malých rváčů a hádka pak přerostla v potyčku, do níž se zapojilo mnoho dalších obyvatel sídliště. Navzájem se uráželi a kromě ostrých slov došlo i na pěsti.

Na místě zasahovalo deset posádek státních policistů a také městští strážníci. „Od pátku prověřujeme incident, který se stal večer na sídlišti Máj. Došlo k vzájemnému napadení zhruba pěti žen, do incidentu se následně vložili ještě tři muži," potvrdil jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner s tím, že  kvůli šarvátce se k hřišti seběhla asi stovka lidí.

Policisté byli na místě do několika minut. S ohledem na slovní potyčky i mezi přihlížejícími, zasahovalo na místě zhruba deset policejních vozů. Přivoláni byli i záchranáři.

Podle očitého svědka rvačky, který se ozval redakci Českobudějovického deníku, ale nepřál si být jmenován, šlo o potyčku mezi těhotnou ženou a Romskými spoluobčany.  „Policie uklidňovala zhruba sto rozběsněných romských spoluobčanů, kteří vykřikovali sprosté urážky na český národ. Tato „bitka" skončila zraněním těhotné ženy – přeražený nos, modřiny, škrábance," napsal nám do redakce čtenář.  
Drobná zranění jedné ženy a jednoho muže potvrdil i policejní mluvčí Matzner s tím, že oba byli odvezeni do nemocnice a od sobotního rána už jsou doma.

Jak uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková, lehce zraněni byli i další lidé. „Pět osob jsme odváželi záchrankou a další tři dopravou," uvedla Petra Kafková s tím, že na Máji zasahovaly dvě sanitky a dvě auta zdravotnické dopravní služby. „Byla to vesměs lehčí zranění," doplnil ředitel jihočeské zdravotnické záchranné služby Marek Slabý.

Policisté případ vyšetřují jako podezření z trestného činu výtržnictví. Hned na místě zjistili totožnost zúčastněných osob a vyslechli několik desítek svědků. „Použijeme i záznamy z kamer a zjistíme, kdo incident způsobil," dodal Jiří Matzner.

Policisté zároveň žádají další možné očité svědky napadení či prvotního konfliktu mezi dětmi a ženami, aby kontaktovali policisty Obvodního oddělení Čtyři Dvory na tel. lince 974 226 720.

Zraněnou ženu a jejího přítele, kteří stáli u zrodu potyčky, policisté zatím nevyslechli. S ohledem na svou zdravotní indispozici nechtěli vyšetřovatelům podat k incidentu vysvětlení a na stanici se dostaví nejdříve v pondělí.

Situace na sídlišti Máj zůstává napjatá. „Občané Českých Budějovic jsou tímto incidentem velmi pobouřeni a chtějí uspořádat protestní pochod ulicemi Českých Budějovic," napsal výše zmiňovaný svědek události.
Policisté a strážníci v uvedené lokalitě posílili hlídkovou činnost.