Ivan Šebesta, který žije na náměstí Mládeže na Hlineckém sídlišti v Týně nad Vltavou, má za sebou spoustu bezesných nocí. Je zde totiž velké množství heren a nonstop barů 
a obyvatele tak trápí neustálý hluk. „Nejhorší je to v noci 
z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. To se často vůbec nevyspíme. Stahují se tam kriminální živly a herny jsou někde jen dvacet metrů od oken obytných domů," vypráví.

Problém podle něj trvá již řadu let, v poslední době však počet nonstop barů vzrostl 
a všechny jsou soustředěny na jednom místě.  Obyvatelé sepsali dokonce i petici.

Na květnovém zasedání zastupitelstva otázku otevřel Jiří Šálený z Věcí veřejných. Podpořit jej přijel čestný předseda Radek John. „Statistika říká, že 75 procent peněz naházených do video loterijních terminálů pochází z trestné činnosti. Automaty víc berou, než dávají. Škody z hazardu jsou několikrát vyšší než příjmy, protože město musí mít o to více strážníků a kamerových systémů," zdůraznil.

Vedení Týna se nyní bude muset situací zabývat. Zastupitelstvo totiž posléze přijalo  návrh Miroslava Kožnara (Sdružení přátel Vltavotýnska), který ukládá radě města jednat o zákazu hazardu.

Starosta Milan Šnorek (ODS) je podle svých slov spíše pro vhodnou regulaci, nikoli prohibici. „Do konce letošního roku bych zachoval současná omezení. Souvisí to s rozpočtem, kde na základě příjmů z hazardních her, plánujeme řadu výdajů do sportu, prevence sociálně patologických jevů, provozování sportovní haly a podobně," uvedl. Pro rok 2014 by pak podpořil výraznější regulaci, případně zákaz terminálů.

Úplný konec hazardu by samozřejmě chtěli i obyvatelé sídliště. „Nebo alespoň povinnost zavřít herny ve 22 hodin," doplnil Ivan Šebesta.