Jaký ročník ligy se letos hraje?
Hrajeme už třetí ročník. První rok bylo pět týmů, druhý rok sedm. Stejný počet hraje i letos.

Navazovali jste na nějaké starší soutěže?
Bulka se v hospodách hrála od dávných časů. Sepsal jsem i malého průvodce hrou s informacemi o prvním 
a druhém ligovém ročníku. Zmiňuji tam, že karetní hra 
s názvem bulka je spojena
i s básníkem a spisovatelem Václavem Klimentem Klicperou. Pro tuto hru měl 
v lázních Vápenný Podol oblíbenou společnost a sám napsal pravidla hry, podle kterých se správná bulka musela hrát. Pravidla byla dokonce ve verších a v roce 1906 je vydal nakladatel a knihkupec Dr. František Baškovský 
z Prahy. To všechno a další zajímavosti sehnal Josef Tomeček. Je to takový knihomol a badatel. Dokonce našel, že před časem byl kontaktován až z Ameriky bulkovou společností univerzitní profesor PhDr. František Černý z Karlovy Univerzity, kvůli Klicperově bulce, která je známa i v zahraničí.

A co modernější předchůdci než Václav Kliment Klicpera? Nenašli by se v regionu?
Než jsme začali hrát ligovou soutěž, existovalo hraní po hospodách a příležitostné turnaje, ty jsme hrály asi osm, deset let. Konaly se 
ve Strážkovicích u Jiřího Vretose, u toho jsme také získali první písemná pravidla. Hraje se pravidelně v Ledenicích a na dalších místech.

Jak dlouho se této hře věnujete vy sám?
Už v dobách kdy jsem studoval střední školu, stavební průmyslovku v Českých Budějovicích, tak jsem chodil do hospody a koukal jak starší hrají. Občas jsem pak byl vyzván, abych to vzal za ně, a to byl počátek mého hraní.

Kdo se s vámi podílel na založení ligové soutěže?
Byli to hlavně David Trník z Vidova a Tonda Kazil mladší z Českých Budějovic. Potkávali jsme se na turnajích 
a myslím, že David Trník jednou navrhl, že bychom mohli založit pravidelnou soutěž. Teď je sedm týmů, hlásí se osmý a víc nemá cenu, aby se příliš nezvýšil počet turnajů. Každý tým totiž pořádá jeden turnaj a kromě toho jsou i další příležitostné turnaje. Je to tak přiměřené, aby se to dalo stihnout. Přes léto jsme na chatách, to se nehraje a v zimě to zatloukáme.

Kolik bývá na jednotlivých akcích účastníků?
Za loňský rok bylo v Trhových Svinech 36 hráčů, 
v Chlumu u Křemže 36 účastníků a rekordní byly Malonty. Tam se sjelo 126 hráčů, byl plný celý sál a ještě přísálí. 
V Malontech je karetní turnaj událost. Otevírají kvůli tomu i hospodu, která jinak nemá stálého nájemce. Velká událost je turnaj i v Rožmitálu na Šumavě, kde bylo naposledy 87 účastníků.

Při takovém počtu asi není jednoduchá organizace akce?
David Trník a Tonda Kazil mladší už to teď zpracovali do počítačového programu, kde se jen zadají hráči a týmy a program to sám nalosuje. Dříve se to losovalo ručně. teď je to mnohem jednodušší. Ke hráčům se zapíší výsledky a ty celkové rovnou vypadnou na papíře.

A jak na turnaj jezdíte? Ke kartám přece jen patří půllitr pěnivého moku…
Musím zmínit mého obětavého spoluhráče Frantu Havla. Ten se obětuje, když někam jedeme, nepije a veze nás, na benzin se skládáme. Franta Havel a ještě Jarda Kaboň se také podílejí na organizaci turnajů. Čtvrtým hráčem našeho týmu je Jiří Miegl.

Jak je možné vidět máte i dresy…
Jsme mistři ligy v roce 2014, tak jsme si na dresy, které má asi polovina týmů nechali vyšít LIGA BULKY, MISTŘI 2014. Na zádech pak máme jméno naší domovské hospody U Kalicha a emblém Budvaru. Výšivka sice stála asi 400 korun, ale chtěli jsme to mít vyšité. Tištěné to za moc nestojí.

Zabloudí k vám někdy na turnaj hráči mariáše?
Občas. Stalo se třeba, že 
U Čáhů v Trhových Svinech přijeli omylem na mariáš, ale pak hráli s námi. Jinak ale většinou hráči jezdí za svou hrou. Jsou trochu odlišné a každá chce své.

Kromě ligy bulky ale vy sám pořádáte i další netradiční akce…
Od 50 do 60 let jsme hráli míčový sedmiboj, ze 17 je nás dnes 15, sraz máme 13. února. Do sedmiboje patřil stolní tenis, tenis, košíková, kopání penalt, kuželky místo házené, volejbal a nohejbal, Vždy proti sobě hráli jen dva hráči. Spolupořádám ping pongový turnaj v Homolích a kuželkářský turnaj štamgastů a jejich přátel z naší hospody. Vždy u těch sportů vedu přesnou evidenci. Teď bylo na kuželkách 21 párů. Před dvěma lety jsem po 50 letech udělal sraz naší třídy ze stavárny. Z 30 je nás 27 a náš profesor Arnošt Binter nám to moc chválil. Bylo to 
i s kapelou. Mám i evidenci, kdy byly dřívější srazy, kde byly, kdo byl a kdo nebyl. Mám i maturitní tabulky. 
S odstupem času se na to vše lidé rádi podívají.

Dal jste dohromady i vzpomínky na někdejší holubovský hokej…
Pocházím z Holubova, už desítky let bydlím v Budějcích, ale pořád jsem holubovský patriot. Lední hokej se hrál v Holubově od roku 1960. Hráli jsme i krajskou soutěž a poráželi třeba Český Krumlov. Připravil jsem
k tomu brožuru a na prvním srazu po letech šla z ruky do ruky. Na podzim máme další sraz, už se všichni těšíme. Nejstaršímu z nás je teď 80 let.