Ta první by podle organizátorky Radky Doležalové měla v pátek ukázat negativní postoj obyvatel Budějovic k násilí, ať již se ho dopouštějí extremisté nebo Romové. Podobně jako o uplynulých sobotách i tentokrát by se mělo uskutečnit v konfliktní části sídliště setkání místních obyvatel. Prostřednictvím Facebooku se ale formuje i skupina, která chce v sobotu odpoledne u multikina dát najevo nespokojenost s problematickými sousedy, ale i se způsobem, jakým při nepokojích zasahovala policie. Další sobotní akci, průvod z centra na Máj, oznámil kontroverzní mystifikátor Lukáš Kohout. Očekává, že vyjádřit touto cestou „nesouhlas s diskriminací slušných občanů v Budějovicích" může až tisícovka lidí.

Není tak vyloučen další zásah mužů zákona. Jak podotkl policejní mluvčí Jiří Matzner, specializovaný štáb monitoruje veškeré dění a vyhodnocuje poznatky jak z terénu, tak z internetu a sociálních sítí. „V případě potřeby budeme připraveni reagovat," zdůrazňuje.

Podle primátora Juraje Thomy se politici i úředníci budou snažit s organizátory akcí jednat a docílit, aby příležitostí ke konfliktu bylo ve městě co nejméně. „Jedinou cestou z vyhrocené situace je poukázat na konkrétní problémy a ty pak řešit," je přesvědčen.