Zcela odstřihnuti se cítí obyvatelé, kteří žijí a pracují na konci  Kněžské ulice v Českých Budějovicích. Už od 22. dubna je totiž kvůli rekonstrukci kompletně uzavřený mostek přes Mlýnskou stoku a chodci si  musejí  cestu najít o blok dál ulicemi U Černé věže nebo Kanovnická.

Oprava má být hotova 30. června. Pro majitele malých obchůdků, kterých je tu hned několik, je čekání na otevření mostu nekonečné. Protože se ocitli kvůli uzavírce v podstatě na konci slepé uličky, klesl jim počet zákazníků.

„Ta oprava je nekonečná, trvá už skoro dva měsíce," postěžovala si Simona Haklová, která prodává v Oděvní galerii. Během rekonstrukce si užili i pořádný stavební ruch. „První tři neděle jsme slyšeli jenom sbíječky, minulý týden brousili, takže se hodně prášilo a byla tu špína. Pracovali poctivě, vždycky jsme si na chvíli oddychli, když šli na oběd," dodala Simona Haklová s tím, že doufá, že rekonstrukce skončí včas a zákazníci opět začnou více navštěvovat obchod jako dřív.

Také majitelka vedlejšího Café Magnolia, Lucie Zvánovcová se nemůže dočkat, až skončí oprava.  Jak odevzdaně konstatovala, určitě se jí snížil zisk. Lidé, kteří míří do centra obzvláště ze Sadů, totiž musí ulici obcházet a kolem její kavárny neprojdou. „Jsou ale i takoví příznivci naší přírodní zmrzliny, kteří si k nám i přes to, že je to tu uzavřené, cestu najdou," dodala s úsměvem Lucie Zvánovcová.

Most přes Mlýnskou stoku v Kněžské ulici  byl už ve velmi špatném technickém stavu a nyní prochází kompletní rekonstrukcí. „Původní mostní svršek byl odstraněn a nahrazen novým. Došlo k sanaci spodní stavby i nosné konstrukce včetně zacelení trhlin. Mostek dostal novou izolaci, byl odvodněn a osazen novým zábradlím," shrnuje náměstek Kamil Calta. Investice přesahuje dva miliony korun.