Od pondělí 4. dubna ohlásili stavbaři v Českých Budějovicích novou uzavírku. Má se týkat ulice Oskara Nedbala. Kvůli uzavírce se dá očekávat větší hustota provozu na hlavních výjezdových trasách ze sídliště Máj. Na Branišovské ulici a na ulici Milady Horákové směrem na sídliště Vltava.

Nová uzavírka se bude šest týdnů týkat krátkého úseku ulice Oskara Nedbala. Dokončuje se zde nový bytový dům a zhotovitel stavby, v rámci realizace projektu, provede překládku vodovodu, rekonstrukci zastávky MHD, výstavbu středového ostrůvku a závěrečnou opravu asfaltové plochy.

Technologický postup je naplánován tak, aby ne sebe jednotlivé práce navazovaly a byly tak provedeny pouze při jednom omezení dopravy. Proto tam bude od 4. dubna po dobu šesti týdnů úplná uzavírka, ale netýká se vozidel stavby a městské hromadné dopravy. Provoz těchto vozů bude sveden do jednoho jízdní pruhu a průjezd bude řízen světelnou signalizací.

Podle náměstka primátora Iva Moravce z důvodu uzavírky odbor správy veřejných statků bude požadovat úpravu signalizačních plánů semaforů na křižovatkách Husova a Branišovská i Oskara Nedbala a Rošického. „Právě na těchto křižovatkách se dá očekávat zvýšený provoz, protože tam budou řidiči najíždět na objízdné trasy,“ dodává Ivo Moravec.