Státní zemědělská a potravinářská inspekce zavřela 13. prosince 2022 restauraci MET na českobudějovické Lannově třídě.Snímek z kontroly.Zdroj: SZPIV průjezdu domu v Lannově třídě 13 v Českých Budějovicích obvykle zájemci vyhledávají vietnamskou kuchyni. Od 13. prosince je ale zavřeno. Po kontrole Státní potravinářské a zemědělské inspekce.

Dveře podniku kryje mříž a na vánočně vyzdobených dveřích je ručně psaný nápis, který informuje, že je zavřeno z technických důvodů. "Proč je zavřeli?" ptala se na místě redaktora Deníku jedna z kolemjdoucích v pátek 16. prosince před desátou hodinou. "Něco jim tam našli? Vařili docela dobře," uvedla s tím, že sama zde občas obědvala. Důvodem uzavření byl podle Státní potravinářské a zemědělské inspekce výskyt švábů.

Jižní Čechy a bílá zima. Na snímku zasněžená Červená Lhota. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte města pod sněhem.
KVÍZ: Jižní Čechy, sníh a zima. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte města pod sněhem

"Vietnamskou restauraci MET v Českých Budějovicích jsme uzavřeli kvůli výskytu švábů. Státní zemědělská a potravinářská inspekce provedla úřední kontrolu ve vietnamské restauraci MET, Lannova tř. 16/13, České Budějovice. Naši inspektoři na mnoha místech v provozovně, a to včetně baru či kuchyně, zjistili výskyt švábů. S ohledem na nepřijatelné hygienické podmínky jsme kontrolované osobě uložili úplný zákaz užívání prostor," informovala inspekce veřejnost na internetu.

Inspektoři SZPI měli během kontroly zjistit, že se napříč provozovnou pohybují švábi. Mrtví i živí jedinci se podle inspekce vyskytovali například v kuchyni (v blízkosti umytých talířů i v lednici), skladu potravin, zaměstnanecké šatně či v prostorách baru.