Pravidelnými návštěvnicemi Velikonoc v zoo je Tereza Kadlecová s dcerou Eliškou, letos je nadchlo hudební vystoupení osmadvacetileté zpěvačky Anny Julie Slováčkové, která je dcerou Dáši Patrasové a Felixe Slováčka. „Baví mě její písničky i styl oblékání, moc jsme si s mamkou její koncert užily,“ hodnotila šestiletá dívenka.

Kromě této zábavy se vydala plnit i úkoly na soutěžní stanoviště v režii policistů, profesionálních hasičů, záchranářů, zástupců Českého červeného kříže, Besipu či Hitrádia Faktor. „To mě vždycky moc baví a těším se na odměnu,“ dodala Eliška Kadlecová.

Radek Skalický (30) s kamarádkou Nikolou Lašákovou (19) soutěží v novém pořadu TV Prima Česko na grilu.
Česko na grilu. Radek a Nikola ze Šumavy to rozpálili v televizní show

Zoologická zahrada není jen pro rodiny s dětmi. „Z tohoto důvodu pořádáme podobné akce a velikonoční program jsme přizpůsobili i dříve narozeným. Pozvali jsme proto nejstarší jihočeskou dechovku, kapelu Babouci,“ vysvětlil mluvčí zoo Martin Švihel.

Ocenil také výbornou spolupráci se složkami integrovaného systému. „Jsme rádi, že policisté, záchranáři i hasiči našim návštěvníkům každoročně prezentují svou činnost a připravují zábavná stanoviště,“ poznamenal.

Letošní mláďata

Připomněl také nejnovější přírůstky živočišné říše. „Máme mládě kočkodana husarského, malí klokani nám už lezou ven z vaků a poskakují venku po výběhu a narodila se nám také malá antilopa voduška,“ vyjmenoval Švihel.

Akce, která se konala až do 17 hodin odpoledne, přilákala do zoo i na nádvoří loveckého zámku stovky lidí. O zábavu se jim staral mimo jiné i chůdař s obříma rukama. Ti nejmenší okukovali například i loňská mláďata medvědů plavých nebo jehňátka. U kočkodanů, vyder, tygrů či surikat se v průběhu odpoledne konala i komentovaná setkání.