Příspěvek 27 000 korun od Ježíškových vnoučat bude použit na realizaci projektu Zvířecí návštěvy v budějovickém Domově pro seniory. „Konkrétně se jedná o lamaterapii, kde sehrávají hlavní roli alpaky. Podle odborníků pohlazení a pomazlení těchto přátelských zvířat uvolňuje endorfiny, které podporují pocit štěstí a pohody a i taková procházka s alpakou je velkým potěšením.

Milá a dobrácká zvířata svým pozorným, člověka respektujícím a lehce zvědavým projevem dokážou vytvářet kamarádskou atmosféru a je prokázáno, že zaujmou i osoby, které jinak neprojevují o žádnou činnost příliš velký zájem,“ říká primátorka Dagmar Škodová Parmová. Podle ředitelky sociálního zařízení Petry Zimmelové bude zooterapeutka spolu s alpakami Růženkou, Běluškou a Jůlinkou přinášet klientům radost, uklidnění a chuť do dalších dnů a stanou se pravidelnou součástí jejich životů.

Vítejte u nás

Studenti středních škol porovnávají své znalosti, komunikativní a prezentační dovednosti před odbornou porotou i diváky na Malé scéně DK Metropol, kde 5. června začal 14. ročník dvoudenní soutěže Vítejte u nás. Účastníci studují cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii v různých městech republiky, například v Praze, Brně a v Ostravě. Zastoupení tady mají i studenti ze slovenské Nitry, která je partnerským městem Budějovic. Organizátoři letos vybrali dvě kategorie - Po stopách legend sportu a Přijeďte k nám, přijeďte za hudebním zážitkem.

„První kategorie je drobným předskokanem a připomenutím, že nás tady v Budějcích čeká už za pár dní opravdu velká událost v podobě olympiády dětí a mládeže, kde se možná utkají i budoucí legendy. A hudební zážitek může všechno dění příjemně doplnit. Je radost sledovat, jak jsou mladí lidé zapálení a šikovní nejen pro obor, který si vybrali a chtějí se v něm prosadit, ale dbají o svůj všestranný růst," říká primátorka Dagmar Škodová Parmová. Pořadatelem soutěže je Střední škola obchodní Husova 9.

ParaHrátky pro školáky

V Základní škole Emy Destinnové se ve čtvrtek 6. června sportovalo při Parahrátkách. „Jsou určeny hendikepovaným školákům a smyslem projektu je probudit či prohloubit v nich touhu ke sportu a ukázat, že vítězit mohou i přes své postižení. Děti nemají předsudky a když vidí úspěšné paralympioniky, mají velkou motivaci a chtějí je napodobit,“ uvedla primátorka Dagmar Škodová Parmová, která děti pozdravila společně s předsedou Českého paralympijského výboru Zbyňkem Sýkorou. Ten představil, jaké sporty si děti mohou vyzkoušet. „Tady na ParaHrátkách v Destinnce je k dispozici devět sportů, třeba judo, lukostřelba, boccia i cyklistika. Osobně mám nejradši basketbal a florbal vozíčkářů. Moje první parasporty byly hod diskem a vrh koulí.“

 Zdroj: TZ magistrátu města