Pro špatný technický stav strhli most někdy koncem šedesátých let, kdy se právě začala „benzina“ stavět. Lidé by teď rádi jezdili přes řeku znovu, a to hlavně kvůli tomu, že cyklostezka číslo 12 vedoucí po Lidické třídě je hodně nebezpečná.


Cyklostezka by v budoucnu vedla podél řeky od areálu Meteor ke zmiňované čerpací stanici, poté přes novou lávku a po druhém břehu Vltavy by trasa 12 mířila směrem na Boršov nad Vltavou. „Jednou z možných variant bezpečnějšího pohybu cyklistů v českých Budějovicích by bylo i toto řešení,“ kývla včera na jeden z mnoha nápadů náměstkyně primátora Ivana Popelová. „Zatím jde ale spíše o jakousi vizi,“ poslala Popelová představy zase zpět na zem. „Pokud by se však měla realizovat, určitě bychom požádali o dotaci, a to zřejmě pro širší území,“ dodala. „V této souvislosti jsme žádali o finance na vyhledávací studii propojitelnosti stezky číslo dvanáct v úseku Rožnov jih z grantového programu Jihočeského kraje,“ uzavřela náměstkyně s tím, že žádost kraj nepodpořil.


Nová lávka by sloužila jen kolařům a pěším, ti by se tak velice pohodlně mohli dostat také například do Litvínovic a dále. „To by bylo opravdu skvělé, teď se musí objíždět celé město. A také je pravda, že jet na kole s dětmi po Lidické a pak dále na Včelnou je o hubu. Ale o mostku se už mluvilo kdysi, slyšel jsem, že stavbu někdo zatrhl, protože měla vést okolo jeho baráku,“ popisuje jeden z rožnovských obyvatel.