Změna, ale očekávaná, nastane v Ledenicích. Dlouholetý starosta Miroslav Franěk dal už před volbami najevo, že se chce vrátit k učitelskému povolání. „Bylo to avizované dva tři roky dopředu," zmínil Miroslav Franěk a dodal, že za katedru se těší. Vyučovat bude hlavně matematiku v 5. a 6. třídě.

Starostou by se podle domluvy tří uskupení nezávislých kandidátů, která se dostala do zastupitelstva, měl stát Jiří Beneda. Ten zahajuje čtvrté volební období, v minulosti byl i místostarostou. „Vyjednávání bylo v přátelském duchu, žádné koaliční smlouvy se nepodepisují. Všichni se dobře známe, většina lidí v zastupitelstvu nejsou nováčci," řekl k povolebním jednáním Jiří Beneda. Ustavující zastupitelstvo je v Ledenicích svolané na 5. listopadu.

V Dubném bylo o zastupitelích rozhodnuto předem, protože v obci byla jen kandidátka KDU-ČSL. Žádná konkurenční kandidátka se neobjevila. „Předem jsme to nevěděli," říká k osamocené pozici ve volbách starostka Dubného Božena Kudláčková a dodává, že podle povolebního setkání by měla zůstat starostkou i v nadcházejícím období. „Jsem ráda, že mohu pokračovat dál," konstatovala Božena Kudláčková, ale na druhou stranu nezastírá, že ji mrzí malý zájem veřejnosti o dění v obci. Poprvé po letech se například nepodařilo v jedné z osad Jaronicích sehnat nikoho, kdo by chtěl kandidovat do zastupitelstva. Starostka ale oceňuje, že se podařilo získat mezi zastupitele jako mladší nováčky například zástupce hasičů nebo sportovců.

V Chrášťanech bude zřejmě pokračovat ve funkci starosty Josef Vomáčka. „Máme to tak domluveno," říká Josef Vomáčka, který se voleb účastnil za Sdružení nezávislých kandidátů. Z 15 postů v zastupitelstvu má jeho sdružení sedm míst. Místostarostkou by měla být opět Dana Prášková. Oba budou v zastupitelstvu působit ve druhém volebním období. Ustavující jednání nového zastupitelstva je svolané na 5. listopadu.