To, že lidé z krajské metropole měli o bruslení obrovský zájem a byli zvědaví dokazuje také fakt, že chvilku po slavnostním zahájení se nešlo na ledě skoro pohnout. Nejdříve mohli na led i lidé bez bruslí, zhruba po půl hodince dostali kluziště k dispozici pouze bruslaři.

První na ledě

„Chtěl jsem být jeden z prvních, co tady budou dneska bruslit a povedlo se mi to. Letošní zimu stojím na bruslích poprvé,“ podotkl ve středu večer Jindra Puťal z Českých Budějovic zachumlaný do péřové bundy. „Je to tady parádní a kvalita ledu je výborná. Už zítra půjdu s kamarádem bruslit znovu,“ pochvaloval si.


Věkové spektrum bruslařů bylo opravdu rozmanité. Spíše pády na led testovaly nové kluziště jak úplně ti nejmenší, tak i dospělí předváděli efektivní bruslařské výkony.


„Jsem tady, protože mě hodně baví bruslit a také jsem to na náměstí chtěla zkusit hned napoprvé. Moc se mi to bruslení líbí a budu na náměstí chodit vždycky, když budu moci,“ také si pochvalovala kluziště Jitka Králová z krajského města.

Prázdná půjčovna

Společnost MGA Greif, která se o provoz českobudějovického kluziště stará, včera neměla k dispozici přesný údaj o počtu prvních zájemců.
„Ale všechny naše brusle z půjčovny byly celou dobu permanentně v oběhu,“ uvedl včera jednatel firmy Karel Greif s tím, že půjčovna nabízí osmdesát párů bruslí všech velikostí.

Zrádný povrch

Rolbou upravovaný led přinesl některým sportovcům také nepříjemné pády, které ale nezanechaly na bruslařích vážné zdravotní následky.
„Ježíši, ten led je ale tvrdej,“ povzdychl si Tomáš Homler, když se zrovna po pádu sbíral z kluziště. „Ale jinak mě to baví. Taky se mnou přišla mamka, ale ta asi bruslit nepůjde,“ pokryčil Tomáš rameny.


Ledové kluziště na náměstí Přemysla Otakara II. bude fugovat denně až do svátku Tří králů. Dopoledne dostanou přednost na ledě se vyřádit děti ze škol a školek.