V lednu tohoto roku jsem v Park Hotelu Prachatice moderovala Ples města Prachatice. Po několika dnech po skončení akce se mi ozval provozní tohoto hotelu pan Veselý s prosbou o schůzku. Schůzka se uskutečnila v Praze a to ještě za účasti dalšího provozního hotelu pana Hořčičky. Oba pánové mi nabídli komerční moderaci jejich plánovaného dětského dne za snížený honorář, na který jsem samozřejmě přistoupila, protože se jednalo o akci pro děti. Navrhla jsem charitativní akci, která přitáhne jak pozornost veřejnosti, tak sponzorů a medií a hlavně že pomůže dobré věci - výdělek z víkendu půjde na konto mého Projektu Medela. Oba pánové nadšeně souhlasili a tak jsem jim vymyslela třídenní program, který měli zrealizovat.


V sobotu (14.4.) se konala dopolední přehlídka policejní a hasičské techniky, kde jsem se konečně setkala s panem Veselým a panem Hořčičkou. Na akci dorazilo velmi málo lidí, program se posouval, proto jsme dorazili se zpožděním na autogramiádu do zoo v Hluboké. Tam se setkalo vedení hotelu s vedením zoo a my jsme s přítelem zjistili (seděli jsme opodál a sledovali celou situaci), že není něco v pořádku. Po dlouhém rozhovoru si zástupci hotelu přisedli k nám a jeden z nich mi oznámil, že pan Hořčička vedení zoo slíbil něco, co nedodržel. Pokud jsem dobře rozuměla, zoo mělo za mojí autogramiádu zaplatit nějakou sumu a získat za ní logo na plakátech. Suma měla být použita právě na tisk oněch plakátů. Z dalšího rozhovoru jsem pochopila, že pan Hořčička slíbil více věcí, které nedodržel. Poté mi jeden ze zástupců vedení hotelu položil otázku, zda jsem den před tím (v pátek) telefonicky hovořila s panem Hořčičkou a zda jsem si najednou řekla o honorář za moderaci. Tento pán byl přítomen hovoru mezi mnou a Hořčičkou, který mu celou situaci po skončení našeho hovoru vysvětlil tak, že si najednou dělám nároky na honorář. Tomuto pánovi jsem objasnila stav věcí. Celou situací byl šokován nejen on, ale i ředitelka hotelu, já i můj přítel. V tento okamžik konečně přijel i pan Hořčička, který nám po dlouhé debatě oznámil, že neexistují žádní sponzoři, neexistují žádné smlouvy a samozřejmě žádný honorář. Mimochodem o tom, že se měli na akci sehnat sponzoři a o mém honoráři nevěděl nikdo z hotelu.


Celou situaci jsme vyřešili tak, že pokud se okamžitě neuzavřou všechny smlouvy, které měly být připraveny, odjíždím domů. Po dlouhém čekání se situace samozřejmě nejenže nevysvětlila, ale celá akce se i okamžitě zrušila, protože bylo více než jasné, že pan Hořčička nemá prostředky na uhrazení žádných faktur spojených s pořádáním akce.