Čtyři podlaží, dvacet různých zdravotnických zařízení, lékárna nebo občerstvení. Takový má být nový Lékařský dům Géčko. Vyrostl na českobudějovickém sídlišti Vltava a jeho slavnostní otevření je naplánované na zítra. Účastnit se jej má i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

KOŽNÍ I ORTOPEDIE

Marie Kurzová ze společnosti REFLECTA Facility, která bude lékařský dům spravovat, uvedla, že zhruba roční stavba byla dokončena ve stanoveném termínu. „Počasí nám přálo, tak šlo vše jako po másle,“ dodala se smíchem.

Doplnila, že zkušební provoz tu byl zahájený k poslednímu dubnu, první pacienti do nového zdravotnického střediska přišli 6. května. Podle Marie Kurzové tu najdou kardiologii, praktického lékaře pro děti a dorost, zubního a kožního lékaře nebo ortopedii.

„Obsazenost Lékařského domu Géčko je momentálně osmdesátiprocentní, náběh je však postupný. Některé ordinace jsou již otevřeny, další budou fungovat od začátku června, ostatní pak v průběhu léta, poslední gastroenterologie bude otevřená v září,“ uvedla Marie Kurzová.

UŽ ORDINUJE

Jednou z těch, kteří tu v pondělí poprvé vyšetřili své pacienty, byla Alena Váchová. Ta zde má ordinaci diabetologie a obezitologie. „Nové prostředí je krásné, s dalšími kolegy se snažíme, aby bylo i příjemné a přátelské,“ komentovala nové prostory.

Nový lékařský dům si pochvaloval také Arnošt Máče, který bydlí jen kousek od něj. „To je ta nejužitečnější věc, která tu mohla vzniknout,“ řekl. „Věřím, že to ocení nejen obyvatelé sídliště, nedaleko jsou také dva domovy pro seniory, chodit sem můžou i obyvatelé Českého Vrbného,“ dodal.