Takovou tradicí se stal Pohádkový les v Rudolfově, který pravidelně na Mezinárodní den dětí pořádají členové Klubu českých turistů.


V pořadí již devátý ročník, který se konal tuto sobotu, se nesl ve znamení večerníčků. „Děti procházejí dvacet dva stanovišť, kde na ně čekají pohádkové bytosti a nejrůznější úkoly,“ řekl hlavní pořadatel Jiří Fink. Děti tak například u Spejbla a Hurvínka jezdily na koloběžce, u Maxipsa Fíka skákaly v pytlích, Bobovi a Bobkovi házely míčky do klobouku a Patovi a Matovi pomáhaly natírat plot.


„Mně se nejvíc líbilo čichání koření u Kuby Kubikuly,“ svěřila se devítiletá Natálie Klee. „A mně stříkání hasičskou hadicí, to bylo u Soptíků,“ doplnil sestru šestiletý Kevin.

Děti byly nadšené a rádi byli i jejich rodiče – ti, jimž se podařilo včas koupit účastnickou kartu. „Zájem byl obrovský, všechny karty byly vyprodány během pěti hodin,“ upřesnil Fink. Na stovky dalších se ale vstupenky už nedostaly.


„Kapacita je omezená počtem pořadatelů, letos jich je tu sto sedmdesát osm. Průměrně projde každým stanovištěm tři a třetina dítěte za minutu a pořadatelé se všem trpělivě věnují. Kdyby dobrovolníků bylo dvakrát víc, mohlo by se zúčastnit dvakrát víc dětí,“ vysvětlil Fink.