Už za pár měsíců měla začít létat turistická linka z Českých Budějovic do egyptské Taby. Kvůli událostem v Izraeli ale Čedok tyto plány pozastavil. „Vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci jsme se rozhodli odložit plány na přímé lety z Českých Budějovic do egyptské Taby, které měly odstartovat v únoru příštího roku. Bezpečnost pro naše klienty i zaměstnance je prioritou. Do letoviska, které leží nedaleko izraelských hranic, se v probíhající zimní sezoně prozatím nelétá ani z Prahy,“ potvrdila pro Deník Kateřina Pavlíková, mluvčí Čedoku. Ze zmíněné turistické destinace dokonce nedávno Čedok turisty v souvislosti s děním v Izraeli evakuoval.

Pro turisty, kteří už měli pobyt zaplacený, má Čedok připraveno několik standardních náhradních variant. „Všem klientům, kteří si pobyt již zakoupili, postupně nabízíme změnu zájezdu do hotelů v Hurghadě nebo Marse Alam s odletem z pražského letiště, nebo vrácení peněz,“ uvedla Kateřina Pavlíková s tím, že v obou letoviscích u Rudého moře pokračují v dovolené turisté z celého světa a lokality jsou bezpečné.

Ilustrační foto.
Záhada na jihočeské faře. Duchovního našli s uříznutým penisem

Spolupráce s budějovickým letištěm bude ovšem i v příštím roce ze strany Čedoku pokračovat. Ale až v hlavní sezoně. „Na návrat do Budějovic se v Čedoku těšíme od začátku letní sezony 2024, během které plánujeme létat z jižních Čech už do pěti destinací. Zájem v předprodejích je velký. U přímých letů z Budějovic máme zatím nejvíce rezervací do Turecka, v těsném závěsu jsou pak řecké ostrovy Kréta a Rhodos. Jsme rádi, že se objednávají také novinky, tuniská Enfidha nebo bulharský Burgas. Věříme, že příští rok bude ještě úspěšnější než ten letošní, kdy jsme letiště od srpna rozlétali," doplnila Kateřina Pavlíková.