„Jeden z bývalých armádních objektů se přemění na administrativní budovu. Budeme ji využívat společně s cizineckou policií a pasovou službou, jejichž činnost je na letišti nezbytná,“ přiblížil jeden z cílů modernizace Ladislav Ondřich, ředitel společnosti Jihočeské letiště České Budějovice. Areál dále čeká rekonstrukce řídící věže a položení inženýrských sítí v areálu letiště.

Investorem stavby za více než 60 milionů korun je Jihočeský kraj. Akci realizuje firma K-BUILDING CB, a.s., která se zavázala dokončit tuto část rekonstrukce do pěti měsíců od předání staveniště. „Doufejme, že nám bude přát počasí, jsme připraveni za příznivých klimatických podmínek pracovat v prodloužených směnách i o víkendech,“ uvedl vedoucí výroby dodavatelské firmy Josef Pumpr.

Druhá etapa modernizace letiště by měla navázat na současné práce v příštím roce. Počítá se třeba s výstavbou terminálu na zelené louce nebo s úpravou vzletové a přistávací dráhy. Náklady jsou předběžně odhadovány na více než půl miliardy korun a větší část by měly pokrýt evropské fondy. „Myslíme si, že jižní Čechy letiště potřebují. Je to další krok k rozvoji turistického ruchu,“ řekl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Cílem úprav letiště je příprava na příjem a odbavení velkých dopravních letadel od roku 2012.