A padaly i ostřejší argumenty než jindy. Radní Tomáš Bouzek se například obává možného partnerství s ruskými firmami, které před časem avizoval kraj. Poukázal na to, že na letiště mají létat podle dosavadních plánů především ruské společnosti.

„Mám jiné názory než Václav Klaus a Miloš Zeman," řekl  Tomáš Bouzek a připojil, že by se nerad dožil přistávání ruských letadel kvůli zachraňování ruských spoluobčanů. Radní připojil, že už dlouhodobě kritizuje také nejasnou koncepci rozvoje letiště.

Většina zastupitelů ale letiště hájila. „Stál jsem u zrodu společnosti Jihočeské letiště 
a převzetí areálu od armády, proto mi na letišti velmi záleží," zmínil například Jan Zahradník a radní Ivo Moravec upozornil, že kdyby se letiště jednou zavřelo, už nikdy žádné v Budějovicích nebude.

Zastupitel Josef Průcha pak vyzval k tomu, aby se nezacházelo do diskriminace ruských firem. Nato ale radní Jiří  Šesták opáčil, že je docela nemilé, když podle všeho Ruská federace posílá ozbrojené vojáky na dovolenou.

Při hlasování o podpoře letiště však byli všichni hlasující pro poskytnutí peněz s výjimkou Tomáše Bouzka, který se zdržel. Od města tedy letiště peníze opět dostane a ředitel Ladislav Ondřich pozval všechny zájemce k návštěvě areálu, aby se seznámili s plány rozvoje.

Příští rok chce například kraj do navigační techniky 
a dalších vylepšení letiště investovat 259 milionů korun. Na provoz dá 15 milionů.