Jak uvedl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, jednou z cest by mělo být využití pozemku v blízkosti letiště. „Rádi bychom, aby tam vyrostla benzinová pumpa, fastfood a nějaké malé obchodní centrum,“ nastínil hejtman plány do budoucna s tím, že díky tomu do rozpočtu letiště přibudou další peníze. „Věříme, že během nějakých zhruba pěti let dostaneme letiště do situace, kdy bude ekonomicky soběstačné, což já považuju za správné,“ dodal Martin Kuba.

V současné se z letiště v Plané u Českých Budějovic odlétá i osmkrát týdně. Cílem podle ředitele letiště Ivana Trhlíka ale je, aby byl ten provoz celoroční. Už letos v prosince se tak bude z Budějovic létat například do Egypta. „Musíme ale udělat ještě některé drobné stavební úpravy a dodat nějakou technologii,“ uvedl Ivan Trhlík.

close Letiště České Budějovice se v sobotu večer poprvé v letošní sezoně zaplnilo cestujícími. Zamířili do Antalye. info Zdroj: Deník/Petr Tibitanzl zoom_in Letiště České Budějovice

Dodal, že v jednání už jsou i další destinace. „Všechno je závislé na tom, jak se podaří zajistit letadla, protože ta skutečně nejsou. Chybějí ale po celém světě, takže využíváme všech kontaktů k tomu, abychom to rychle zrealizovali,“ řekl ředitel jihočeského letiště.

Hudbou budoucnosti je zatím prodej letenek ve volném prodeji, nikoliv pouze přes cestovní kanceláře. Jak ale zdůraznil hejtman Martin Kuba, když už takové letadlo odbavit, musí být plně obsazené. „Udělat někam linku, která není vázaná na konkrétní zájezd, je pro toho cestujícího určitě fajn. Ten, kdo to letadlo ale přistaví, musí mít jistotu, že se mu zaplatí. Takže to budou chtít po nás jako provozovateli letiště,“ poukázal hejtman na možný risk.

close Letiště České Budějovice se v sobotu večer poprvé v letošní sezoně zaplnilo cestujícími. Zamířili do Antalye. info Zdroj: Deník/Petr Tibitanzl zoom_in Do Antalye zamířili první turisté letošní sezóny budějovického letiště. 

Jak Martin Kuba, tak Ivan Trhlík si pochvalovali zázemí letiště pro cestující. Velkým plusem je podle nich i fakt, že je většina Jihočechů pro příletu doma do 45 minut. „Uvědomil jsem si, že pro spoustu lidí je naše letiště prostor, odkud můžou v klidu odletět na dovolenou. Nehrozí jim, že se ztratí. Tohle, myslím, že ta regionální letiště plnit mají,“ uvedl.