To si mohou lidé prohlédnout ve vstupní hale Krajského úřadu Jihočeského kraje, kde je k vidění model a vizualizace navrhované rekonstrukce a výstavby mezinárodního veřejného letiště v Plané u Českých Budějovic.

„Jedná se zatím o koncepční záměr, který v průběhu přípravy projektové dokumentace může ještě doznat dílčích změn. Každopádně je však už nyní i z této prezentace patrné, že nepůjde o nějaké mega letiště, které by svým provozem zatěžovalo okolí,“ řekl první náměstek jihočeského hejtmana Robin Schinko.

Vystavený model představuje rozmístění obslužných objektů a technického zázemí civilního letiště, které dříve sloužilo vojenským účelům. Také díky promítané vizualizaci ve formátu 3D si mohou návštěvníci celý areál prohlédnout v podobě, jak by měl sloužit veřejnosti.

Do roku 2009 by zde měl vyrůst nový terminál, zázemí pro posádky a letový provoz či nová řídící věž. Upraví se také naváděcí zařízení a technická infrastruktura. Stavba potřebného zázemí si vyžádá více než půl miliardy korun.