Nejčastějším cílem je letiště pro sportovní letadla, podnikatelé ale začali letiště využívat i pro obchodní lety a byla zde odbavena velká letadla, jako je Tupolev Tu-154M.

Od konce května 2007, kdy Jihočeské letiště Č. Budějovice získalo licenci pro neveřejný mezinárodní provoz kategorie 4C, zde zaznamenali přes 60 zahraničních příletů a přes 70 letadel využilo startovací dráhu k odletu do zahraničí.

„Zvýšený zájem nás velmi těší, ale není to pro nás rozhodující kritérium, naším cílem je, aby letiště bylo do roku 2009 zařazeno do mezinárodní sítě veřejných letišť a aby mělo patřičné vybavení pro přílety velkých a středně velkých letadel, “ řekl ředitel společnosti Jihočeské letiště České Budějovice Ladislav Ondřich.

Právě to ale znamená modernizaci celého areálu, ve které je počítáno s rekonstrukcí řídící věže, administrativního a technického zázemí, výstavbou nového terminálu pro cestující. Modernizace je plánována v několika etapách, přičemž valná část investice bude financována z evropských fondů. První etapa by měla být odstartována na jaře tohoto roku.

„Byli bychom rádi, kdyby se veřejné mezinárodní Letiště České Budějovice mohlo stát důstojným zázemím pro letadla, která dopraví delegace na zasedání ministrů zahraničních věcí evropské sedmadvacítky. To by se na jihu Čech mělo uskutečnit v březnu 2009. Je to šibeniční termín pro modernizaci, jakou máme v plánu, ale je to pro nás i velká výzva,“ dodává Ondřich.

Společnost Jihočeské letiště České Budějovice, a. s., založily v roce 2005 Jihočeský kraj a Statutární město České Budějovice s cílem vybudovat v bývalém vojenském areálu mezinárodní regionální letiště. Letiště Č. Budějovice je držitelem licence pro neveřejný mezinárodní provoz kategorie letadel 4C, která umožňuje přijímat a odbavovat letadla do rozpětí křídel 36 metrů, stávající vybavení radiolokačními a radiotechnickými prostředky je dostačující jen pro lety za viditelnosti ve dne.

Zahraniční lety musejí být avizovány nejméně 24 hodin z důvodu zajištění asistence Policie České republiky – cizinecké policie a celníků.