close Letní kina v Praze 2020. info Zdroj: Deník zoom_in Horké novinky tohoto týdne – film Bourák s Ivanem Trojanem, ale i oceněné Vlastníky, dokument V síti nebo zahraničního Rocketmana zhlédnou v nejbližších dnech diváci v pražských letních kinech. Promítání na čerstvém vzduchu aktuální vládní nařízení nijak zvlášť neomezují, takže provozovatelé startují sezonu.

Ve Žlutých lázních zahájí sezonu v sobotu snímkem Hanebný pancharti. Původně plánovanou projekci včera zrušili kvůli počasí. Zahraniční filmy budou letos tvořit většinu programu. „Diváci se mohou těšit jak na novější Oscarem oceněné filmové chuťovky, tak i na starší kultovní kousky,“ prozradila mluvčí lázní Hana Tietze s tím, že hrát se bude každé úterý a sobotu.

Na letní scéně už promítá také biograf v Kasárnách Karlín. Tento týden se diváci mohou přijít podívat na komedii z devadesátek Táta v sukni a na české Vlastníky. Funguje rovněž letní kino v Meetfactory, Cross Clubu a ve Zbraslavi, v radotínském biotopu uvedou v pátek v úvodu zmíněnou novinku Bourák.

Kinobus ještě ladí program

Turné už plánují pracovníci dopravního podniku oblíbenému Kinobusu. „I pro letošní rok s Kinobusem počítáme. Zatím připravujeme program a harmonogram zastávek,“ potvrdila mluvčí dopravce Aneta Řehková. A doplnila, že ani datum první projekce zatím není stanoveno.

Loni hrál Kinobus celkem 51 večerů a dohromady jej navštívilo skoro 15,5 tisíce diváků. Nejvíce, 700, jich dorazilo na českou komedii Lovení promítanou na Hůrce. V průměru každý film vidělo tři sta lidí.

Komplikace druhý rok po sobě

Svěšené zůstane promítací plátno v Invalidovně. Pořadatelé Karlínského filmového léta odpískali celý ročník. „Sezona 2020 se přesouvá na rok 2021, děkujeme za pochopení,“ oznámili na sociální síti. Zklamaným fanouškům pak vysvětlili důvody: „Všechny smlouvy se potvrzují na začátku března, a filmy, které se měly hrát, nešly ani do kin.“

Už s loňskou sezonou Karlínského filmového léta to vypadalo špatně. Český rozhlas Regina, kde se promítalo, naplánoval pauzu a vysvětlil ji organizačně-technickými důvody. Kino ale našlo v průběhu července nové zázemí v zahradě Invalidovny.

Autokino i s lehátky pro diváky bez aut

Opuštěná zůstane i střecha Centra Černý Most, která se léto co léto měnila na hlediště. „Bohužel, kino u nás nebude – vzhledem ke covidu-19 a nařízením vlády,“ sdělila Deníku marketingová manažerka Centra Michaela Matlasová.

Až do konce září plánuje provoz autokino na Strahově, které vzniklo na jaře během epidemie. Část hlediště pořadatelé vyčlení divákům bez aut. „Od druhé půlky června se kino otevře i pěším, kteří si budou moci vychutnat filmové projekce z lehátek umístěných přímo před plátnem,“ informoval za pořadatele Jakub Dostál. Kromě filmových projekcí se mohou návštěvníci těšit na vytoupení DJs, živé přenosy fotbalových utkání nebo akce pro rodiny s malými dětmi.