„Rekonstrukce by vyšla na 12 milionů. To je příliš drahá investice, " řekl starosta Dobré Vody Jiří Šabatka. Taková částka by představovala více než polovinu příjmové části obecního rozpočtu. „Ročně obec platila za provoz 50 až 60 tisíc korun a po rekonstrukci by to bylo ještě víc," dodal Šabatka s tím, že využití plovárny bylo minimální, protože se omezuje jen na teplé, pěkné dny v letních měsících.

Koupaliště bylo vybudováno v roce 2003 a poslední sezonu zažilo v roce 2011. V létě 2012 už bylo z provozních důvodů zavřené.

„Většina lidí má na zahradě bazény, zvlášť když mají malé děti," poznamenala vedoucí dobrovodské mateřské školy Eva Miglová. „Někteří místní plovárnu ani nevyužívali, ale jezdilo sem dost lidí z Budějovic," dodala.

Kam v létě?

Právě pro obyvatele krajské metropole bylo dobrovodské koupaliště příjemnou alternativou. „To je škoda, chystala jsem se, že tam začneme víc jezdit," reagovala na informaci o zrušení letní plovárny Vendula Kecová z centra města. „V Budějovicích je to hlava na hlavě, tam to bylo menší, komornější, míň lidí, byl tam stín od stromů, tobogán a brouzdaliště. Líbilo se nám tam," dodala matka dvou malých dětí.Současný stav koupaliště na Dobré Vodě. Místo bazénů budou kurty.

Podle ní a mnoha dalších mladých rodin v Českých Budějovicích není příliš mnoho alternativ k letnímu koupání. „Kromě plovárny na Sokoláku se dá s dětmi jedině na Malák nebo na Hlubokou, jinak tu nic není. Škoda, že se nedá koupat na Bagru ve Stromovce, tam by to bylo ideální a snad se Bagr kvůli tomu i stavěl," uvažuje Kecová.

Místo vody tenis

Na místě dobrovodského koupaliště vzniknou dva kurty na tenisovou čtyřhru a jeden víceúčelový kurt pro míčové hry s umělým povrchem. „Dokončuje se projekt a připravuje se stavební povolení tak, aby se mohly kurty v létě zprovoznit," informoval Šabatka.

Přebudování koupaliště na tenisová hřiště vyjde obec na 3 miliony korun, včetně demolice současných bazénů. Tobogán, který obec koupila za 900 tisíc korun, nabídne k prodeji. Jak očekává starosta, mohla by za něj získat až půl milionu korun.

Tenisové kurty budou k dispozici sportovním klubům a hlavně místním občanům, kteří budou mít hřiště zdarma. Budou si je ale muset předem rezervovat. Do budoucna se počítá i s tím, že by se na zimu pořídila nafukovací hala.