Do Háječku možná lidi přilákalo i technické vylepšení, které bylo mimo sezónu provedeno. „Proběhla samozřejmě celoroční údržba, navíc jsme ještě vylepšili zvuk,“ dodal Turinský.

Vylepšený zvuk však ještě neznamená lepší zážitek. „ Byla jsem v Háječku letos s manželem na Indiana Jonesovi. Kromě toho, že se mi film moc nelíbil, byl ještě promítán moc potichu. Dialogům nebylo skoro vůbec rozumět“ sdělila včera Aneta Pražáková z krajské metropole. „Jestli došlo k nějakému vylepšení zvuku, já si vůbec ničeho nevšimla,“ uzavřela Pražáková.

Nové plátno ve Zlivi

Podobnné zkušenosti, jako v Háječku mají i v letním kině ve Zlivi. „Letos si na návštěvnost stěžovat nemůžeme, lidí chodí docela dost. Nejvíce se chodí na české filmy.“ sdělila včera Dagmar Vacková, která má na starosti zlivskou kulturu.

I ve Zlivi se přes zimu událo mnoho nového. „Instalovali jsme nové plátno, vyměnili jsme lavičky a provedli údržbu plotu,“ dodala Vacková.

Mezi Zlivskými obyvateli se kino těší slušné oblibě. „Do kina chodím rád. Dávají tam často nové filmy a cena je oproti multikinům skoro poloviční. Navíc se tam často potkám s kamarády,“ řekl včera Martin Pechar ze Zlivi.

Problémy s neplatiči

Teoretickým problémem, kterým zlivské letní kino trpí, je neochota za představení platit. Často se stává, že hloučky, převážně mladých lidí, sledují film usazeni za plotem v lese, tedy bez placení. „Do kina ve Zlivi moc často nechodím. Když jsem tam byl naposledy, půlku filmu jsem byl nucen poslouchat nahánění puberťáků, kteří utíkali křovím před hlídačem. Z filmu jsem vůbec nic neměl,“ uvedl Karel Předota z Hluboké nad Vltavou. (tad)