Zkušební pilot Radim Štěrba z firmy Jihlavan airplanes nastupoval do kabiny s respektem, a když se po několika minutách vrátil nad zem, byl spokojený. „Začíná fungovat termika, která s letadlem trochu hází, ale to nás nemůže překvapit, takže se mi letělo dobře," usmíval se v pondělí kolem 11. hodiny šestatřicetiletý Radim Štěrba.

Pečlivé přípravy na ploše i pilotovo počínání ve vzduchu sledoval také Aleš Kratochvíl z Ústavu letadlové techniky Fakulty strojní ČVUT v Praze. „S tímhle letadlem si může po zaškolení zalétat každý sportovní pilot a zažije tak pocit z proudového letadla, protože letové vlastnosti má podobné jako stíhačka," říká Aleš Kratochvíl. „Letadlo je unikátní i díky tomu, že je první vyrobené z uhlíkových prepregů (kompozitů tvořených tkaninou, vrstvou lepidla, tkaninou – pozn. aut.) scelených v peci," vysvětluje. Srdcem stroje je pohon schovaný uvnitř, letoun proto nevytváří žádné odpadní teplo.

„Letoun tak není zachytitelný raketami, které ho nenajdou. Je využitelný i pro armádu, ale ne jako bojový stroj, spíše pro cvičné účely. Armáda v něm může začít cvičit stíhací piloty, což je levnější než na L-159, na kterých pak piloti můžou cvičit zkrácenou dobu," pokračuje Aleš Kratochvíl. „Na projektu se podílel vedoucí Ústavu letadlové techniky Robert Theiner, dále Jiří Brabec, Martin Helmich, Miroslav Kučera, Tomáš Sommer, Karel Barák, Tomáš Čenský či Tomáš Kostroun," vypočítává důležité spoluautory. „Náklady na dlouhodobý vývoj jsou v řádu desítek milionů korun," doplňuje Robert Theiner. Rozhovor s ním najdete ve středečním Deníku.

Víte, že…… UL-39 Albi vznikal 17 let ve spolupráci Ústavu letadlové techniky, LA COMPOSITE 
a JIHLAVAN airplanes?
… byl tématem 130 diplomových a 5 disertačních prací?
… pohonná jednotka je realizována pomocí dmychadla poháněného pístovým motorem?
… jde o 1. české letadlo vyrobené z uhlíkových prepregů autoklávovou technologií?
… se jedná o prototyp ultralehkého letounu s dmychadlovým pohonem, který nemá na světovém trhu lehkých sportovních letadel konkurenci?
… se může uplatnit i ve vojenství kvůli ztížené identifikaci? Vrtule je schována uvnitř, a tak nemůže radar zachytit její odraz a ani tepelnou stopu.
Zdroj: Ústav letadlové techniky