Desítky lidí se v pátek přišly rozloučit s Pavlem Melounkem. Tento publicista a filmový producent pocházel z Českých Budějovic a zemřel náhle 1. září ve věku 53 let. Do budějovického krematoria dorazili ti, kteří jej znali od útlého dětství i ti, jež jej poznali během jeho působení ve filmové branži. "Poprvé jsme se potkali při konkurzu na roli ve Snowboarďácích. Budu na něj vzpomínat jenom v dobrém. Myslím, že opravdu uměl žít a nikdy nedělal to, co skutečně nechtěl," vzpomněl herec Jiří Mádl.

Ačkoli se tento týden konalo již rozloučení v Praze, mnoho lidí přijelo i do Českých Budějovic. Jedním z nich byl i herec Jan Kuželka, který s Melounkem spolupracoval na řadě filmů. "Ještě v den, kdy zemřel, jsem s ním telefonoval, domlouvali jsme si schůzku. Když jsem se večer od Zdeňka Trošky dozvěděl o Pavlově smrti, hrozně mě to zasáhlo," řekl. Podle nej byl Melounek rovný člověk, na kterého bylo spolehnutí a všichni s ním rádi pracovali. "Je to obrovská rána i pro českou kulturu, protože Pavel dokázal sehnat peníze na projekty a měl čich na výborné scénáře," dodal.

Ředitelka českobudějovického multikina Svatava Kopečková znala Melounka asi sedm let, jejich pracovní vztah brzy přerostl v přátelský. "Je to velká škoda, Pavel objevil Jirku Mádla a Snowboarďáci měli předpremiéru v Českých Budějovicích. Pamatuji si, jak říkal, že to bude průlomový film, který přinese něco nového. A myslím, že se to povedlo," vyprávěla.

Mezi Melounkovy dlouholeté přátele patřil výtvarník Václav Johanus, znali se již od počátku 80. let, kdy byl Melounek redaktorem Zemědělských novin. "Byl dobrý parťák na povídání. Jednou za dva týdny jezdil do Budějovic za matkou, tak jsme u té příležitosti probrali kulturní dění. Myslím, že to byl zajímavý člověk," zdůraznil.

Obřadu se zúčastnili i ti, kteří znali Melounka od mládí. "Bydleli jsme ve společném domě. Vzpomínám na něj jedině v dobrém, byl moc hodný, pečlivý i poslušný. Rodiče s ním neměli žádné starosti," popsala Marie Šimonová z Českých Budějovic.

Na poslední rozloučení dále dorazil například Mádlův herecký kolega Vojta Kotek, producent Jiří Pomeje, scénárista a režisér Vladimír drha a řada dalších.