Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ, uvedl, že vedle svátků nebo významných výročí zde lidé najdou informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události. "Kalendáře jsou určeny pro všechny úřady, instituce, školy, zdravotnická a ubytovací zařízení, podniky, domácnosti a rekreační obydlí v třináctikilometrovém okolí elektrárny," dodal s tím, že ČEZ je do měst a obcí v okolí jaderných elektráren Dukovany a Temelín zdarma rozdává každé dva roky.

Samec medvěda plavého už je zpátky ve výběhu.
Altaj je zpět v hlubocké zoo

Obyvatelům v okolí temelínské elektrárny ČEZ kalendář předává už po čtrnácté. Lidé v něm najdou informace, jak se chovat v případě mimořádných událostí. Jde především o základní pokyny k varování, ukrytí nebo evakuaci. „Věříme, že informace ze zadní části lidé potřebovat nebudou, nesmíme ale informovanost okolních obyvatel podcenit. Na stolní kalendáře jsou lidé z okolí elektrárny už zvyklí a někteří z nich v kalendáři dokonce najdou obrázky svých dětí,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Ilustrační foto.
Čekají na vakcínu proti chřipce

Kalendář obsahuje celkem 52 obrázků, které namalovaly děti ze tří základních škol z těsného okolí temelínské elektrárny. Tematicky jsou zaměřeny na čtyři roční období.

Distribuce kalendářů se uskuteční v následujících týdnech. Stejně jako v uplynulých letech budou obyvatelé o způsobu jejich převzetí informováni prostřednictvím místních městských či obecních úřadů. Další tisícovku kalendářů bude elektrárna Temelín pro města a obce držet jako rezervu.

Na Kleti 13. 11. chumelí a v 8 ráno je tam - 1,4 °C.
Šumavu pokryl sníh, policie šetří dvě srážky auta s chodcem, jedna je tragická