Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ, uvedl, že vedle svátků nebo významných výročí zde lidé najdou informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události. "Kalendáře jsou určeny pro všechny úřady, instituce, školy, zdravotnická a ubytovací zařízení, podniky, domácnosti a rekreační obydlí v třináctikilometrovém okolí elektrárny," dodal s tím, že ČEZ je do měst a obcí v okolí jaderných elektráren Dukovany a Temelín zdarma rozdává každé dva roky.

Obyvatelům v okolí temelínské elektrárny ČEZ kalendář předává už po čtrnácté. Lidé v něm najdou informace, jak se chovat v případě mimořádných událostí. Jde především o základní pokyny k varování, ukrytí nebo evakuaci. „Věříme, že informace ze zadní části lidé potřebovat nebudou, nesmíme ale informovanost okolních obyvatel podcenit. Na stolní kalendáře jsou lidé z okolí elektrárny už zvyklí a někteří z nich v kalendáři dokonce najdou obrázky svých dětí,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Kalendář obsahuje celkem 52 obrázků, které namalovaly děti ze tří základních škol z těsného okolí temelínské elektrárny. Tematicky jsou zaměřeny na čtyři roční období.

Distribuce kalendářů se uskuteční v následujících týdnech. Stejně jako v uplynulých letech budou obyvatelé o způsobu jejich převzetí informováni prostřednictvím místních městských či obecních úřadů. Další tisícovku kalendářů bude elektrárna Temelín pro města a obce držet jako rezervu.