„Je tu jelen z přírody, voda, kterou mám ráda, maminka s dětmi, táta jako symbol rodiny i fotbalista, protože se často dívám na televizi," vysvětluje.

„Koláže jsem dělala dřív, teď maluji, třeba obraz Kachny na rybníce," pokračuje. „Byli jsme letos v Chorvatsku, a tak jsem teď malovala pláže a moře," napovídá malířka, na co se od ní můžeme příště těšit.

Michaela Mušková s dalšími klienty Domova Libníč 
a Centra sociálních služeb Empatie dávají exkluzivně nahlédnout do vnitřního světa na výstavě obrazů a koláží nazvané Z našich ateliérů. Výstava, kterou v pondělí zahájil vedoucí odboru sociálních věcí Petr Studenovský v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích, potrvá do konce října. „Jsem překvapen, co dokáží klienti tohoto zařízení vytvořit," přiznává Petr Studenovský s tím, že zakoupením vystavených obrazů pomůžeme dalšímu rozvoji jejich talentu. „Tihle lidé jsou úžasní, malují srdcem, vždyť se také říká, že obraz je otiskem duše," přidává se arteterapeut Ivan Hubal, který s klienty z Libníče pracuje už od roku 2006. „Naši lidé vidí svět jinak, jejich vnitřní psychická realita je smyslům nedostupná, a abychom jejich touhám porozuměli, vnímejme je póry," dodává vedoucí Domova Libníč a psychoterapeut Milan Kyzour.

Tak se neostýchejte a přijďte se inspirovat otisky jejich duší také.