VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem v Týně chybí kluziště i letní kino

Týn nad Vltavou - Čisté a uklizené město s bohatou nabídkou kulturních i sportovních aktivit, které má kvalitní silnice i chodníky a kde je dostatek pracovních příležitostí takový chtějí Týn nad Vltavou jeho obyvatelé. Alespoň podle výsledků ankety, kterou uspořádalo město ve spolupráci s agenturou KP projekt.

12.4.2015
SDÍLEJ:

Anketa mezi týnskými obyvateli ukázala jak vnímají své městoFoto: Deník

Závěry tohoto průzkumu, při němž se tazatelé mimo jiné dozvěděli, že Týnští by ve městě uvítali krytý bazén, kluziště anebo efektivnější činnost městské policie, poslouží jako podklad při zpracování strategického plánu rozvoje města na roky 2016 až 2022.

Starosta Týna Milan Šnorek vysvětlil, že smyslem tohoto dokumentu je jasně definovat potřeby a priority města na delší období, než je to volební. „Jde o to, abychom jasně stanovili, jaké chceme mít město v příštích letech. Pak budeme mít plán dalších kroků, jímž by se mělo řídit zastupitelstvo, ale také pracovníci městského úřadu nebo místní podnikatelé a další občané, kteří mohou s naplňováním jednotlivých cílů pomoci," řekl Milan Šnorek. Doplnil, že strategický plán má zároveň napovědět, na co by mělo město shánět dotační prostředky a které akce je schopno pokrýt z vlastního rozpočtu.

V současnosti je vypracován základní obsahový rámec strategického plánu. V něm je zakotveno, že město Týn nad Vltavou má být na společné vlně s místními obyvateli i návštěvníky. A na společné vlně by mělo směřovat rovněž k šetrnému a udržitelnému rozvoji města nebo k partnerství a spolupráci s jinými městy a regiony.

Anketa mezi Týnskými ukázala, jak vnímají své město.

Miroslav Kotoun ze společnosti KP projekt naznačil, že nyní přijde na řadu plánování dílčích kroků v jednotlivých oblastech, jakými jsou školství, zdravotnictví či kultura. Toho se zhostí pracovní skupiny složené z odborníků.

Při práci budou vycházet i z výsledků zmíněné ankety, na níž mohli občané odpovídat prostřednictvím webových stránek a zpravodaje města i hlasovacích lístků dostupných v místních obchodech. Ankety se ale zúčastnilo jen 235 obyvatel Týna či okolních osad, tedy necelá tři procenta místní populace. Podle Miroslava Kotouna je však návratnost anketních lístků obdobná jako při průzkumech v dalších městech. „Například v Budějovicích, které mají více než 90 tisíc obyvatel, se nám vrátilo kolem 860 dotazníků," porovnal Miroslav Kotoun, jenž nevyloučil, že se v rámci přípravy strategického plánu uskuteční i další šetření.

Například v oblasti školství respondenti postrádají pestřejší možnosti středoškolského vzdělávání. Tento výsledek překvapil ředitele vltavotýnského gymnázia Karla Hájka. „Buď lidé nevědí, že v Týně funguje gymnázium a střední odborná škola s učilištěm, nebo je jim to málo," zauvažoval. „Jenže ve městě velikosti Týna by se další škola takzvaně neuživila. Už teď střední školy bojují o každého studenta. Náš malý region více nabídnout nemůže," dodal.

Autor: Martin Tröster

12.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

Roman Vráblík

Motor v Havířově neuspěl, v domácí brance zářil host z jihu Čech Ondřej Bláha

Od voleb se nenechala odradit a přišla třikrát

České Budějovice - Pořádnou volební peripetii zažila Ilona Nováková spadající do okrsku č. 82 v ZŠ Pohůrecká.

Jihočeští lídři zamířili do Prahy

České Budějovice - V sídle jihočeských komunistů byl volební štáb přítomen podle Bohuslava Mrázka, předsedy okresního výboru, po oba dny.

Volič požadoval Knihu přání a stížností

České Budějovice - Během voleb nedošlo podle Aleny Karvánkové z Krajského úřadu Jihočeského kraje na jihu Čech k mimořádným událostem.

Krumlovská Linda Šmikmátorová je trojnásobnou přebornicí kraje

České Budějovice – Na kurtech budějovické Sokolovny se hrály dva oblastní badmintonové turnaje mládežnických kategorií, a to krajský přebor jednotlivců staršího žactva U15 a podzimní kolo tzv. Budějovických přípravek

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení