Další komplikace v září potkají budějovické řidiče. Zhruba v polovině měsíce se kraj pustí 
do rozsáhlé rekonstrukce Lidické třídy. Nový povrch dostane úsek od Mánesovy ulice až po Náměstí Jiřího z Poděbrad. Opravy zřejmě vypuknou v pondělí 17. září. Pokud vše půjde podle očekávání, skončí do pátku 20. listopadu. Kromě dvou víkendů bude ulice po celou dobu alespoň částečně průjezdná. Během pokládání asfaltu se však tudy nedostanete. Náhradní trasa povede ulicí Boženy Němcové a přes Včelnou.

Řidiči, s nimiž Deník na toto téma hovořil, opravu  vesměs vítají. Argumentují především špatným technickým stavem vozovky. Třeba Dominik Lojda ze Suchého Vrbného považuje za nejhorší úsek mezi poliklinikou Jih a pivovarem. Výmoly a hluboké koleje jsou tam prý doslova na každém kroku. „Silnice v Budějovicích jsou celkově dost zoufalé. Dost mi vadí i díry na Rudolfovské naproti učilišti nebo vyjeté koleje u Otylky na Pražské. Jsem rád, že s tím město konečně trochu pohne," svěřil se.

Podobný názor má i Pavel Měšťan z Hrdějovic. Ani on není se stavem ulic v jihočeské metropoli spokojen. Výhrady má například k tempu, jímž firmy opravy provádějí. „Za jeden z nejhorších úseků považuji Kněžské Dvory. Samé díry a propadlé kanály. Nedá se tudy ani pořádně projet. Na Lidické je to zrovna tak. 
Z toho důvodu opravu vítám," řekl šofér. Podle náměstkyně primátora Ivany Popelové bude rekonstrukce Lidické rozdělena do samostatných etap. Při opravách se vymění pouze povrch vozovky. Přilehlých chodníků se rekonstrukce netýká. „Úplná uzavírka nastane pouze po dobu dvou víkendů, kdy se bude pokládat nový asfalt," ujistila náměstkyně Popelová.

Dodala, že autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy mohou po celou dobu využívat oba směry. Řidiči osobních aut do 3,5 tuny se dostanou jen od centra do Rožnova. Zbytek bude muset jezdit oklikou kolem krajské nemocnice v ulici Boženy Němcové. Pro nákladní auta 
o hmotnosti nad šest tun povede náhradní trasa přes Včelnou.

„V rámci obnovy bude provedeno nové vodorovné značení v celém rekonstruovaném úseku a také v křižovatce ulic Lidická a Mánesova," upřesnila náměstkyně Popelová. Dodala, že součástí nového značení bude i zřízení  preferenčního pruhu pro autobusy ve směru z Rožnova 
do centra.