S aktuálními dopravními omezeními musejí počítat řidiči v Českých Budějovicích na křižovatce Mánesovy a Novohradské ulice a v Lidické třídě.

Už o nadcházejícím víkendu a v pondělí bude výrazně omezen provoz na křižovatce Mánesovy a Novohradské ulice kvůli pokračující rekonstrukci inženýrských sítí. Křižovatka bude postupně v různých směrech uzavírána a řidiči podle místního značení naváděni na objízdné trasy. Například přes Průmyslovou ulici.

Už jsou také známé termíny úplných uzavírek Lidické třídy v úseku od náměstí Bratří Čapků směrem na Včelnou ke konci Budějovic. Povoleny jsou úplné uzavírky vždy o víkendech od 31. srpna a 1. září až do konce září. Objízdná trasa bude vedena po silnici č. I/3. Motoristé jedoucí od centra Českých Budějovic a od Dlouhé louky budou směrováni na silnici I/36, po které pojedou přes obec Litvínovice a Planá až na mimoúrovňovou křižovatku se sjezdem na Boršov nad Vltavou a Včelnou. V opačném směru je objízdná trasa totožná. Provoz autobusů MHD a pravidelných autobusových linek zůstane zachován bez omezení.

Po celou dobu provádění stavebních prací musejí řidiči počítat s tím, že provoz bude omezen i v pracovních dnech podle aktuální situace.