Společnost Lidl Česká republika (Lidl) připravuje výstavbu nové prodejny u křižovatky ulice Mánesova a B. Němcové. V podstatě naproti současné prodejně. Novou prodejnu chce řetězec umístit na pozemky, které u křižovatky patří budějovické společnosti Stingo. Lidl a Stingo mají spolu uzavřenou kupní smlouvu na převedení pozemků pod stavbou prodejny. Prodej by měl být uskutečněn po vydání pravomocného územního rozhodnutí.

Podle náměstka primátorky Tomáše Bouzka společnost Lidl už kvůli svému záměru požádala město o vzájemné odkoupení a prodej částí pozemků podél ulice B. Němcové, protože před novou prodejnou se musí vybudovat zastávkový záliv MHD, chodník a nový vjezd na parkoviště, k prodejně. Tyto stavební práce budou i na pozemcích ve vlastnictví města. Transakce mezi městem a obchodním řetězcem se mají týkat zhruba 550 metrů čtverečních.

Město má prodat 156 metrů čtverečních za cenu v místě a čase obvyklou a náklady prodeje kvůli vjezdu na parkoviště. Necelých 400 metrů čtverečních pozemků poslouží vybudování chodníku, zastávkového zálivu MHD nebo veřejného osvětlení a město později pozemky odkoupí podle obvyklých zásad pro převod ZTV na město za cenu 2000 korun za metr čtvereční.

Poslední prodejnu v Budějovicích otevřel řetězec Lidl nedávno na hranicích města a Srubce a předtím na podzim 2022 zahájil prodej v nové provozovně na rohu Rudolfovské a Vodní ulice.